جامعه شهری

بهره‌برداری از ورودی‌ دوم ایستگاه متروی شهید دادمان/مناسب سازی ورودی برای افراد کم توان جسمی

ورودی دوم ایستگاه متروی شهید دادمان در آستانه بهره‌برداری قرار گرفت؛ این در حالی است که ورودی نخست ایستگاه مذکور، اسفند ماه سال گذشته افتتاح شد و حالا به فاصله زمانی کمتر از یک سال، ورودی دوم در ضلع جنوب شرقی تقاطع بلوار شهید دادمان و خیابان پاک نژاد آماده بهره‌برداری شده است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهندس محمود یوسفی مجری خط ۷ متروی تهران در ارتباط با افتتاح پیش روی شبکه متروی پایتخت گفت: پس از تکمیل ورودی شمال غربی ایستگاه شهید دادمان که مصادف با آغاز بهره‌برداری از این ایستگاه شد، تلاش برای اتمام عملیات اجرایی ورودی دوم آن مضاعف گردید و امروز در فاصله زمانی ۱۱ ماه از افتتاح ورودی نخست، شمارش معکوس برای بهره‌برداری از ورودی دوم هم آغاز شده است.

وی در ادامه به برخی مشخصات ایستگاه متروی شهید دادمان اشاره کرد و افزود: این ایستگاه با ۳۵ متر عمق و ۱۱۵۰۰ متر مربع مساحت زیربنا، یکی از ایستگاه‌های نسبتاً عمیق و البته با حجم قابل توجه تردد مسافران محسوب شده و با افتتاح ورودی دوم آن، ۴ دستگاه پله برقی دیگر در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

مجری خط ۷ متروی تهران با بیان اینکه ایستگاه شهید دادمان بین ایستگاه‌های میدان صنعت و میدان کتاب واقع شده است، گفت: با همکاری شهرداری منطقه ۲ محوطه سازی پیرامون ورودی دوم ایستگاه مذکور انجام شده و قرار است سامانه‌های مکمل حمل و نقلی در این محوطه مستقر شوند. همچنین تابلوهای هدایت و راهنمای مسیر مسافران در معابر اطراف ایستگاه نیز در حال نصب است تا شهروندان با کمترین زحمت به این امکان حمل و نقلی جدید دسترسی پیدا کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، وی افزود: مناسب سازی معابر و پیاده راه‌های مجاور ورودی دوم برای افراد کم توان جسمی و حرکتی از دیگر اقداماتی است که شهرداری منطقه ۲ به آن مبادرت خواهد ورزید.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023