جامعه شهری

بهره‌برداری از پروژه تکمیل کندرو شمالی بزرگراه آزادگان در رویداد امید و افتخار

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از تکمیل بخش باقی‌مانده کندرو شمالی بزرگراه آزادگان همزمان با یکصد و یکمین رویداد امید و افتخار خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، هادی حق‌بین با بیان اینکه همزمان با یکصد و یکمین رویداد امید و افتخار شاهد بهره‌برداری از یک پروژه عمرانی در جنوب تهران خواهیم بود، گفت: این پروژه در روز شنبه ۲۸ بهمن ماه در مراسمی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و سایر مدیران شهری برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه بزرگراه آزادگان با طولی بالغ بر ۳۸ کیلومتر از تقاطع بزرگراه شهید خرازی در شمال غرب تهران آغاز شده و تا سه راه افسریه در جنوب شرق تهران ادامه پیدا می‌کند، اظهار کرد: اتصال به ۱۳ بزرگراه شهر تهران و مبادی ورودی و خروجی پایتخت، این بزرگراه را به یک شاهراه مواصلاتی بدل کرده است.

معاون فنی و عمرانی شهردای تهران ادامه داد: ترافیک بالا از یک سو و فقدان مسیرهای کندرو در بخش‌هایی از این بزرگراه از سوی دیگر، سبب برخورد جریان‌های ورودی و خروجی معابر با ترافیک خطوط تندروی بزرگراه آزادگان می‌شد؛ امری که زمینه‌ساز  ایجاد گره‌های ترافیکی، پس‌زدگی بار ترافیک و گاه وقوع تصادفات است؛ از این رو تکمیل مقاطع باقی‌مانده از مسیرهای کندرو با هدف روان‌سازی و ایمن‌سازی ترافیک بزرگراه آزادگان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: احداث و تکمیل مسیر کندروی شمالی در بخش حدفاصل خیابان فداییان اسلام تا بزرگراه شهید تندگویان در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ آغاز شد و طی ۲۱ ماه به ثمر نشست.

حق‌بین گفت: پروژه تکمیل کندروی شمالی بزرگراه آزادگان شامل احداث یک معبر بزرگراهی در قالب کندرو به طول ۳.۶ کیلومتر و عرض ۱۱.۵ متر شامل سه خط عبوری، اجرای ۲ پل بر روی خیابان شهید دستواره و خیابان شهید رجایی شامل ۳ خط عبوری و یک پیاده، اصلاحات هندسی ۴ رمپ راستگرد و ۳ لوپ در تقاطع این بزرگراه با خیابان شهید دستواره و خیابان شهید رجایی به طول مجموع هزار و ۳۸۰  متر، اجرای سه هزار متر شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی و ۶۰۰ متر دیوارسازی است.

وی اظهار کرد: تکمیل کندروی شمالی بزرگراه آزادگان و اصلاح هندسی دسترسی‌های تندرو به کندرو این بزرگراه منجر به اصلاح تبادلات در این بخش از بزرگراه خواهد شد.

حق‌بین با اشاره به اصلاح هندسی محل اتصال رمپ و لوپ‌ها به کندرو بزرگراه مذکور، از ایمن‌سازی ترافیک عبوری در باند تندرو و کاهش احتمال تصادفات خبر داد و افزود: اجرای این معبر علاوه بر روان‌سازی ترافیکی، کاهش قابل توجه زمان سفر، کاهش مصرف سوخت و به تبع آن کاهش آلودگی هوا را در پی خواهد داشت.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی همچنین از طراحی و اجرای توقفگاه های اضطراری در موقعیت‌ها و فواصل مناسب در این کندرو خبر داد و گفت: از این پس امکان توقف خودروهای پلیس، خودروهای امدادی و وسایل نقلیه شخصی در موارد ضروری فراهم خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023