جامعه شهری

بهره‌برداری از کندروی شمالی بزرگراه آزادگان/لزوم فعال شدن دوربین‌های ثبت تخلف سرعت

کندروی شمالی بزرگراه آزادگان با حضور اعضای شورای شهر تهران و جمعی از مسئولین شهرداری تهران به بهره برداری رسید.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهدی صداقتی مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در آیین بهره برداری از کندروی شمالی بزرگراه آزادگان حدفاصل فداییان اسلام تا شهید تندگویان در قالب صد و یکمین پویش شنبه امید و افتخار گفت: پروژه کندروی شمالی بزرگراه آزادگان به جهت بار ترافیکی بسیاری که این‌ محور دارد و خارج از ظرفیت خود علاوه بر نقش کمربندی جنوب تهران نقش محور ترانزیتی در کشور را ایفا می‌کند، نیازمند توجه بسیار بالایی است که در این دوره مدیریت شهری مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: طول این کندرو ۳.۶ کیلومتر است و عرض محور احداث شده بعضاً از محور اصلی نیز بیشتر است. این پروژه کار بسیار سنگینی بود که طی یک سال و نیم انجام شد. دو دستگاه پل سواره رو نیز در این پروژه تعریض شد و در دو محور شهید دستواره و شهید رجایی، دو پل جدید احداث شده است.

صداقتی ادامه داد: ۱۳ هزار تن آسفالت در این محدوده توزیع شده است و امروز بنا بود هم کندروی شمالی و هم جنوبی را همزمان افتتاح کنیم اما به جهت معارض تأسیساتی کندروی جنوبی، احداث آن به تأخیر افتاد و طی عملیات ۳ تا ۴ ماهه آن محور نیز تقدیم شهروندان خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با اشاره به اینکه طبق گزارش پلیس راهور ترافیک باند شمالی سنگین‌تر بود، به طوریکه هر ساعت هشت صبح یکهزار خودرو از این محور عبور می‌کنند، گفت: با احداث این کندرو باید دوربین‌های ثبت تخلف سرعت در این نقطه فعال شود؛ چرا که گره‌گشایی بسیاری در این نقطه انجام شده است.

وی تأکید کرد: بعد از کلان‌پروژه شهید بروجردی اثرگذارترین پروژه سازمان مهندسی عمران در سال جاری همین پروژه است که آرامش ترافیکی از دستاوردهای این پروژه برای مدیریت ششم شهری خواهد بود. تا پایان سال ۶ تقاطع دیگر را تکمیل خواهیم کرد که با افتتاح این ۶ تقاطع شمار پروژه‌های عمرانی این دوره به ۳۹ تقاطع خواهد رسید. برنامه سال آینده ما نیز احداث ۲۰ تقاطع دیگر است.

صداقتی با اشاره به اینکه بزرگراه آزادگان ۳۸ کیلومتر طول دارد، گفت: اتفاقی که در سال جاری افتاد این بود که تولید ۱۰ درصد از آسفالت را در این بزرگراه انجام دادیم. این نشان از توجه ما به این بزرگراه و خرابی‌های گذشته آن دارد و کارکرد این بزرگراه صرفاً برای مردم تهران نیست و به عنوان مجرای ترانزیتی شرق و غرب ایران عمل می‌کند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، آیین بهره برداری از کندروی شمالی بزرگراه آزادگان حدفاصل فداییان اسلام تا شهید تندگویان که با حضور حضور لطف الله فروزنده معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، سیدمحمد آقامیری نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران و سردار اسدالله حاج زمانی معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم الانبیا و محمدامین سالاری‌پور شهردار منطقه ۱۶ برگزار شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023