جامعه شهری

بهره‌برداری از ۱۰ پروژه عمرانی در منطقه ۱۲ اصفهان

مجله خبری آبادی 118/اصفهان بیست‌ودومین برنامه «به احترام مردم اصفهان» و آئین افتتاح پروژه‌های منطقه ۱۲ اصفهان (بهره‌برداری از مجموعه ورزشی چندمنظوره شهید علی منهاجی) با حدود ۱۰ پروژه عمرانی، خدماتی، ترافیکی و ورزشی در منطقه ۱۲ به بهره‌برداری رسید.  

در این مراسم با حضور شهردار، اعضای شورا و امام‌جمعه شمال شهر اصفهان از برادر «شهید علی منهاجی» و «مبینا حسینی» قهرمان کشور در رشته پرتاب وزنه تقدیر کردند.

علی‌اکبر رسالت، مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان در این آئین، با اشاره به پروژه های افتتاح شده، اظهار کرد: احداث و بهره‌برداری از یادمان شهید گمنام در پارک ملت با زیباترین معماری انجام شده است، قطعا این یادمان مکانی برای گروه‌های مختلف برای برگزاری مراسم، میزگرد و پاتوق خواهد بود.

وی درباره پروژه اصلاح ترافیکی و بهره‌برداری از میدان شهید علیخانی و افتتاح پارکینگ در این میدان، افزود: میدان شهید علیخانی به واسطه اینکه بزرگ‌ترین ایستگاه مترو در این محدوده قرار دارد، از پرترددترین محله‌ها از نظر عابر پیاده و سرانه مسافر است. پروژه میدان شهید علیخانی با ۱۲ میلیارد تومان هزینه اجرا شده است، خیابانی با طول ۲۳ متر و عرض ۲۰ متر در منطقه به بهره‌برداری رسید تا تردد در خیابان امام خمینی(ره) کاهش پیدا کند و در حال حاضر این نقطه گلوگاهی باز شده است.

مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان، درخصوص دیگر پروژه‌ها، گفت: در شهرک مهدیه زمین بایری داشتیم که به درخواست مردم تبدیل به زمین چمن شد و نگهداری از آن به مردم محله واگذار شد تا با محوریت محله استفاده شود. همچنین آئین کلنگ‌زنی ساخت فرهنگسرا در محله نگین بر اساس نیاز مردم اجرای آن آغاز خواهد شد، این پروژه با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان در دو بخش تملک و اجرا ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های محله مردم عاشق‌آباد میدانی است که مسجد در وسط آن قرار گرفته، بنابراین برای ساخت مسجد جدید زمین تملک و طراحی نیز انجام شده و ساخت مسجد در دو طبقه پیش‌بینی شده است که سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین، امیدواریم سال آینده فاز نخست پردیس خانواده را در منطقه ۱۲ اصفهان به بهره‌برداری برسانیم.

وی با اشاره به افتتاح ورزشگاه چندمنظوره شهید منهاجی، توضیح داد: با بهره‌برداری این ورزشگاه که انجام شد سرانه ورزشی محله عاشق‌آباد تکمیل شده است. البته پارکینگ ابتدای خیابان شهید مطهری نیز از دیگر پروژه‌هایی است که به بهره‌برداری رسید، ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه تملک و پنج میلیارد تومان هزینه اجرای آن بوده است که در اختیار شهروندان قرار گرفت.

رسالت بیان کرد: پارکی در حاشیه شهر محله محمودآباد در مسیر کارگاه صنعتی احداث شده بود که با توجه به موقعیت جغرافیایی، دور از محله و پرت بود و نیاز به ساماندهی داشت که در این راستا دور تا دور پارک دیوارکشی انجام شد.

وی در پایان گفت: یکی از درخواست‌های مردم محله عاشق‌آباد که در دست پیگیری است، خارج شدن محله از بن‌بست است که به دنبال تحقق آن هستیم. امیدواریم سال آینده فاز نخست پردیس خانواده را در این منطقه به بهره‌برداری برسانیم، همچنین با بازگشایی دو گلوگاه در محله عاشق‌آباد و تبدیل شدن به خیابان بتوانیم مشکلات ترافیکی این محدوده را رفع کنیم.

اقدام شایسته شهرداری در دفن شهید گمنام در بوستان ملت

حجت‌الاسلام روح‌الله فیاض، امام جمعه شمال شهر اصفهان  در آئین افتتاح پروژه‌های منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان با اشاره به یادمان شهید گمنام شمال شهر اصفهان در بوستان ملت اظهار کرد: برخی افراد معتقدند قرار دادن مزار شهدا در اماکن تفریحی کار درستی نیست، اما معتقدم فرهنگ شهادت با سایر جنبه‌های زندگی مردم تضادی ندارد و بسیار خوب است که در فضایی مانند پارک که محل تفرج مردم است، مزار مطهر یک شهید، یادآور فرهنگ شهادت باشد.

ساماندهی ترافیک منطقه ۱۲ با اصلاح میدان شهید علیخانی

حسین حق‌شناس، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار اصفهان در آئین افتتاح پروژه‌های منطقه ۱۲ اصفهان، با اشاره به پروژه احداث چهارراه ضلع شرقی میدان شهید علیخانی اظهار کرد: این پروژه جزو پروژه‌های ساماندهی ترافیک شهرداری با هدف روان‌سازی ترافیک شهر است. هر روز بیش از ۱۰۰ هزار خودرو از محور این میدان عبور می‌کند، به‌منظور ساماندهی ترافیکی، قسمتی از این میدان حذف و تبدیل به تقاطع چراغ‌دار شده است که قبل از اجرا، مدل‌سازی و مطالعات مربوطه انجام و در شورای ترافیک تصویب شد.

وی با اشاره به اینکه با احداث این پروژه ۴۰ درصد در زمان سفر خودروهایی که از این مسیر عبور می‌کردند، صرفه‌جویی شده است، افزود: در ساعت اوج تعداد خودروهای عبوری از این منطقه به ۱۱ هزار خودرو می‌رسد، صفی که همیشه پشت تقاطع شاهد آن بودیم، کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به پارکینگ ابتدای خیابان شهید مطهری خاطرنشان کرد: این پارکینگ کنار یک مجموعه تجاری و ایستگاه مترو است، احداث پارکینگ در کنار ایستگاه‌های مترو این توجیه را دارد که شهروندان با خودروی خود در سطح شهر حرکت نکنند، در واقع مکانی برای پارک خودروها در نظر گرفته شده که این اقدام در کاهش آلودگی هوا و ترافیک مؤثر است.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023