جامعه شهری

بی‌خانمانی در ایالات متحده سر به فلک کشیده است

بر اساس اعلام وزارت مسکن دولت بایدن، بی‌خانمانی در ایالات متحده به دلیل افزایش قیمت مسکن و کاهش کمک‌هایی که در طول پاندمی کرونا ارائه می‌شد، اکنون در بالاترین حد خود قرار دارد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، این گزارش که جمعه از سوی وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا (HUD) منتشر شد، نشان می‌دهد تعداد افرادی که بی‌خانمان را تجربه می‌کنند، از سال گذشته تاکنون ۱۲ درصد یا به عبارتی بیش از ۷۰ هزار مورد افزایش یافته است.

نتایج این سرشماری که ژانویه انجام شد، بالاترین سطح بی‌خانمانی را از زمانی که این وزارتخانه بررسی این موضوع را در سال ۲۰۰۷ آغاز کرد، نشان می‌دهد.

«مارسیا فاج» وزیر مسکن و توسعه شهری آمریکا گفت که این نتایج نشان‌دهنده نیاز «فوری» به راه‌حل‌هاست. او در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «بی‌خانمانی نباید در ایالات متحده وجود داشته باشد. داده‌های منتشر شده، بر نیاز فوری به حمایت از راه‌حل‌ها و استراتژی‌های اثبات‌شده که به مردم کمک کند به سرعت از بی‌خانمانی خارج شوند و در وهله اول از بی‌خانمانی هم جلوگیری می‌کند، تأکید دارد.»

به گزارش وبگاه هیل، در حالی که این افزایش نشان‌دهنده افرادی در همه گروه‌های جمعیتی است، خانواده‌های دارای فرزند افزایش حتی بیشتر و نزدیک به ۱۶ درصد را تجربه کردند. براساس این گزارش، افزایش بی‌خانمانی در افراد به طور کلی ۱۱ درصد بود.

طبق تقسیم نژادی،‌ آسیایی – ‌آمریکایی‌ها با ۴۰ درصد، با بیشترین افزایش بی‌خانمانی مواجه شدند. سیاه‌پوستان آمریکایی تقریبا ۳۷ درصد از افراد بی‌خانمان را تشکیل می‌دهند، در حالی که آن‌هایی که اسپانیایی‌تبار یا لاتین‌تبار بودند ۳۳ درصد از کل را تشکیل می‌دادند. وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا اشاره کرد که بیش از یک‌چهارم جمعیت بی‌خانمان بالای ۵۴ سال سن دارند.

«جف اولیوت» مدیر اجرایی شورای بین سازمانی ایالات متحده در مورد بی‌خانمان‌ها، گفت که عوامل متعددی پشت این مشکل هستند. اولیوت گفت: «مهم‌ترین دلایل کمبود خانه‌های مقرون به‌صرفه و هزینه بالای مسکن است که باعث شده بسیاری از آمریکایی‌ها فقط از عهده نیازهای اولیه برآیند و صرفا یک بحران تا بی‌خانمانی فاصله داشته باشند و اگر کار نکنند، بی‌خانمان می‌شوند.»

بیشترین جمعیت بی‌خانمان‌های آمریکا در چهار ایالت کالیفرنیا، نیویورک، فلوریدا و واشنگتن هستند. با این حال، نیوهمپشایر و نیومکزیکو به ترتیب با ۵۲ درصد و ۵۰ درصد بیشترین افزایش بی‌خانمانی را داشتند. امپایر استیت با افزایش ۳۹ درصدی در جایگاه سوم قرار گرفت. این گزارش همچنین تاکید کرد که تعداد افرادی که بی‌خانمان را تجربه می‌کنند در ۲۵ ایالت و واشنگتن دی‌سی کاهش یافته است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023