اجتماعی

«بیمه» خدمات مشاوره و روانشناسی برای ۱۴۰۲ برقرار می‌شود؟

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، از تشکیل کارگروهی در شورای عالی بیمه سلامت برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی و مشاوره در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

دکتر محمد حاتمی در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، درباره وضع بیمه‌های پایه و تکمیلی برای خدمات روانشناسی و مشاوره در سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: شورای عالی بیمه سلامت کارگروهی را برای وضع بیمه‌های پایه خدمات روانشناسی تشکیل داده است و این کارگروه در حال کار بر روی این امر هستند.

وی با بیان اینکه استانداردهای لازم برای این کار از سوی کارگروه یاد شده تعیین می‌شود، ادامه داد: گویا این کارگروه به نتایج قطعی رسیده‌ است و پاسخی به رییس جمهوری داده اند که ان‌شاءالله بیمه پایه خدمات روانشناسی و مشاوره برای سال ۱۴۰۲ وضع می‌شوند. معاون سلامت بیمه تامین اجتماعی حدود یک ماه پیش نامه‌ای را به سازمان فرستاد تا اسامی روانشناسان و مشاوران را به همراه کد تخصصی آنها اعلام کنیم که ما نیز اسامی افراد پروانه داررا ارسال کردیم.

حاتمی در پاسخ به این سوال که آیا به طور قطعی می‌توان گفت بیمه پایه خدمات روانشناسی و مشاوره برای سال ۱۴۰۲ وضع می‌شود؟، تصریح کرد: تسریع در این امر به شورای عالی بیمه سلامت و سازمان های بیمه گر مربوط می‌شود. از این رو اگر این اتفاق در سال ۱۴۰۲ رخ ندهد علتش مربوط به شورای عالی بیمه سلامت و سازمان های بیمه گر است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023