اجتماعی

بیمه سلامت سالانه حدود یک «همت» برای جامعه تحت پوشش بهزیستی هزینه می‌کند

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، از هزینه‌کرد سالانه حدود یک همت برای جامعه تحت پوشش بهزیستی خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهدی رضایی،  معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص اینکه چه خدماتی در بیمه سلامت شامل جامعه معلولان می‌شود، گفت: در بیمه سلامت علاوه بر خدمات در سطح بیمه پایه ۲ خدمت ویژه در ۲ سال اخیر برای معلولان در نظر گرفته شده است. این خدمات ویژه شامل نشان‌دار شدن بیش از ۷۲۰ هزار نفر از توان‌خواهان سازمان بهزیستی بوده که طی تفاهم‌نامه با این سازمان منعقد شده بود.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: این افراد دارای نشان در ۵۹ کد خدمتی در حوزه توانبخشی علاوه بر مراکز دولتی در مراکز با مالکیت‌های غیر دواتی نیز از این خدمات بهره‌مند شده و از پوشش بیمه‌ای ۷۰ درصدی برخوردار شوند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی تصریح کرد: در بسته بیماران صعب‌العلاج و خاص مانند بیماران ام اس، اوتیسم، بال پروانه‌ای، آسیب نخاعی، بیماران دچار سرطان و ۵۱ بیمار ی دیگر پوشش بیمه‌ای برای بسته‌های توانبخشی برایشان در نظر گرفته شده است. این خدمات در بخش‌های دولتی با پوشش ۱۰۰ درصدی و در بخش‌هایی با مالکیت‌های غیر دولتی تا ۸۰ درصد این بسته‌ها با پوشش بیمه‌ای برقرار شده است و البته پیشنهاد شده که جامعه معلولان برای سایر نیازها از بیمه‌های مکمل استفاده کنند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: بیمه سلامت به طور میانگین سالانه حدود یک همت برای جامعه تحت پوشش بهزیستی هزینه می‌کند که حدود ۵۰ میلیارد تومان آن اختصاصی تنها برای توانبخشی است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023