جامعه شهری

تأکید استاندار تهران بر اجرای استانداردهایی جهت مصرف بهینه سوخت خودروها و کاهش آلودگی هوا

استاندار تهران ضمن تشریح نقش خودروهای فرسوده و حمل و نقل بر آلودگی هوا گفت: اجرای استانداردهایی که میزان و نوع مصرف سوخت را بهینه و منطبق با محیط زیست در جهت کاهش آلودگی هوا می کند، در دستورکار قرار گرفته است.

علیرضا فخاری در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، در تشریح نقش حوزه حمل و نقل در آلودگی هوای تهران و برنامه ریزی برای نوسازی خودروهای فرسوده گفت: خودروهای فرسوده و حتی خودروهای تولیدی اگر نتوانند استانداردهای لازم در میزان مصرف سوخت، نوع سوخت و ترکیب بندی سیستم احتراق و برق با یکدیگر را داشته و در نهایت خودرو بازده مفیدی نداشته باشد، قطعا در شرایط موجود موجب تشدید آلودگی هوا خواهد شد.

وی افزود: بی تردید تحقق این مهم یعنی اجرای استانداردهایی که میزان و نوع مصرف سوخت را بهینه و منطبق با محیط زیست در جهت کاهش آلودگی هوا می کند، در دستور کار قرار گرفته است. این موضوع هم برای شرکت های سازنده و هم برای دستگاه های نظارتی با اولویت در دستور کار است.

فخاری ادامه داد: تغییر تکنولوژی و نوع ساخت و استفاده از خودروهایی که می‌توانند این ظرفیت را فراهم کنند در دستور کار قرار گرفته است و جزو سیاست های کلان در تولید خودرو است؛ البته امیدواریم با سرمایه گذاری های جدید این روند سرعت بیشتری بگیرد.

وی تأکید کرد: متاسفانه امروز شاهدیم آنچه که مصرف می‌کنیم به طور کامل اطمینان بخشی لازم برای نیازهای سوخت و… را تأمین نمی‌کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023