اجتماعی

تامین بخشی از مصالح ساختمانی بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی توسط شستا

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: با تلاش و کوشش جمعی و مجموعه بزرگ شستا، تا پایان رفع مشکلات خانواده های آسیب دیده در کنارشان خواهیم بود و هرچه در توان داریم دریغ نخواهیم کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، ابراهیم بازیان مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و هیئت همراه با همراهی محمد صادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی از مناطق زلزله زده خوی بازدید کرد و از نزدیک در جریان امور قرار گرفتند.

بازیان ضمن عرض تسلیت به آسیب دیدگان و اظهار تاسف از حجم وسیع تخریب منازل مسکونی شهری و روستایی زلزله اخیر خوی گفت: در راستای مسئولیت های اجتماعی وظیفه داریم با تمام توان و ظرفیت‌ها در کنار مردم این شهرستان باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد: ان شاءالله با تلاش و کوشش جمعی و مجموعه بزرگ شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی تا پایان رفع مشکلات خانواده های آسیب دیده در کنارشان خواهیم بود و هرچه در توان داریم دریغ نخواهیم کرد.

بازیان با بیان اینکه امداد رسانی ها و آواربرداری‌ها رضایت بخش بوده است، افزود: بحث همبستگی مردم و مسئولین در چنین حوادث، امتحان و آزمونی برای سنجیده‌شدن رویکرد و احساس وظیفه مردمی ما است و بایستی مردم و مسئولین پا به پای هم جلو بروند و مشکلات را حل کنند.

مدیر عامل شستا در ادامه با پرداختن به اهمیت موضوع امید مردم، گفت: با تلاشهای استاندار آذربایجان غربی و همکارانشان خوشبختانه آرامش به منطقه و مردم برگشته است و کار اسکان موقت نیز قوت گرفته و به خوبی پیش می‌رود. 

بازیان خاطر نشان کرد: ما هم از همان روزهای نخست زلزله اول و زلزله اخیر بخشنامه‌ای برای شرکت های تابعه صادر کردیم که هر کمکی نظیر کمک‌های دارویی و اقلام گرمایشی و چادر و پتو که در حد توانشان هست انجام بدهند و در اختیار مردم شریف خوی قرار دهند. اکنون نیز با تصمیم درست استاندار سرعت بخشیدن به ساخت و ساز ها در اولویت اول قرار گرفته است، ما نیز در این راستا توافقی مبنی بر تامین بخشی از مصالح ساختمانی نظیر سیمان را از شرکت های تابعه در ارومیه و تبریز را داریم.

محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی، در این دیدار با مدیرعامل شستا، گفت: بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده، اولین اولویت ما در این روزهای پس از زلزله‌ی خوی می‌باشد. در این راستا نیز با عنایت رئیس جمهور محترم و هیئت دولت، دستورات و ابلاغیه کمک های بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه صورت پذیرفته و در حال اجرا شدن می‌باشد.

معتمدیان با اشاره به اینکه ضریب مقاوم‌سازی واحد های خوی بالاتر از بقیه شهر های استان و حتی کشور است، افزود: زلزله‌ی اخیر چهارمین زلزله در سه ماه اخیر شهر خوی می‌باشد و دلیل اینکه خوشبختانه تلفات خیلی کمی داشته ایم همین بحث مقاوم بودن واحد هاست. اکنون نیز رویکرد اصلی ما نوسازی بر پایه اصول مقاوم سازی در مناطق آسیب دیده است. 

به گزارش شستا رسانه، وی با بیان اینکه ۲۱۲۰ واحد تخریب کامل و بیش از ۱۱ هزار و ۱۰۰ واحد هم در دو زلزله‌اخیر ۲۸ دی ماه و ۸ بهمن ماه نیازمند تعمیر شده‌اند، خاطر نشان کرد: ما علاوه بر کمک های بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه در نظر گرفته شده برای واحدهای آسیب دیده، تعاملاتی با نهادهای انقلابی، هلدینگها، شرکتهای بزرگ و بانکها داشته‌ایم و سعی بر آن شده که پای کار آورده شوند تا روز به روز نیاز به کمک‌های مردمی کمتر شود. از سویی دیگر توافقاتی با هلدینگ شستا انجام دادیم که بخشی از مصالح ساختمانی نظیر سیمان را در واحدهای آسیب دیده تامین کنند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023