جامعه شهری

تامین ۳۰ میلیون متر مکعب پساب و انتقال آن به ۴ منطقه جنوب تهران تا پایان امسال

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از تأمین ۳۰ میلیون متر مکعب پساب از طریق تصفیه خانه‌های بزرگ مقیاس شرکت آب و فاضلاب در جنوب شهر تهران و انتقال آن به مناطق ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ تا پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، حسین نظری با اعلام این مطلب در خصوص پروژه های حوزه آب سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، گفت: با توجه به افزایش روزافزون جمعیت، کاهش نزولات جوی و خشکسالی در سالیان اخیر که باعث کاهش سطح آب منابع زیر زمینی و کاهش منابع سطحی شده است؛ در همین راستا برای جلوگیری از هدر رفت آب و نیز جهت مدیریت این موضوع شهرداری تهران استفاده مجدد از پساب و بازچرخانی پساب و استحصال آن را طی سال های گذشته در دستور کار قرار داده است.

معاون شهردار تهران در ادامه افزود: به منظور آبیاری فضای سبز تا پایان سال ۱۴۰۰؛ سالیانه از ۹.۵ میلیون مترمکعب پساب استفاده شد. همچنین با اجرای خطوط انتقال پساب و ایستگاه پمپاژ در مناطق ۱، ۲ و ۵ تا پایان سال ۱۴۰۱، ۱۹.۰۳میلیون متر مکعب پساب تأمین و مورد استفاده قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تأمین ۳۰ میلیون متر مکعب پساب از طریق تصفیه خانه‌های بزرگ مقیاس شرکت آب و فاضلاب در جنوب شهر تهران و انتقال آن به مناطق ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ تا پایان  سال ۱۴۰۲ (جمعاً ۴۹.۰۳ میلیون مترمکعب) نیز از اقداماتی است که صورت گرفته است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، میزان پساب اضافه شدن به چرخه بهره‌برداری در آبیاری فضای سبز طی ۸ ماه گذشته را ۳.۹۷ میلیون مترمکعب در سال اعلام کرد و گفت: پساب در حال استفاده در فضای سبز شهر تهران از محل تصفیه خانه‌ها(مجموعا ۱۵ تصفیه خانه) ۲۳ میلیون مترمکعب در سال می باشد.

وی با اشاره به برنامه های آتی جهت استفاده از پساب، گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲، ۳۰ میلیون مترمکعب نیز از پساب ۹ تصفیه خانه(خاورشهر، صاحبقرانیه، محلاتی، زرگنده، قیطریه، تصفیه‌خانه جنوب، اکباتان، تصفیه‌خانه شماره۶ و فیروز بهرام) مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، نظری به تصفیه خانه‌های لوکال(محلی) در حال ساخت پرداخت و گفت: تصفیه خانه نهج البلاغه با ظرفیت تصفیه آب ۶۰۰.۰۰۰ (مترمکعب در سال) با پیشرفت ۹۰درصد جهت آبیاری فضای سبز بوستان نهج البلاغه و تصفیه خانه موتوری سنگین با ظرفیت تصفیه آب۶۰۰.۰۰۰ (مترمکعب در سال) با پیشرفت ۵۰ درصد جهت آبیاری فضای سبز منطقه۲ از جمله این تصفیه خانه ها می باشند که با افتتاح آنها مجموعا پساب تصفیه شده از طریق تصفیه خانه های لوکال به میزان ۱.۲ میلیون متر مکعب افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023