گردشگری و سفر

تایلند شرایط سفر از ایران را تشریح کرد

تایلند با حذف قرنطینه طولانی، پذیرش مسافران واکسینه‌شده را آغاز کرد. سفیر تایلند در ایران همچنین اعلام کرد که مدت زمان صدور ویزا را برای گردشگران ایرانی به یک روز می‌رساند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، تایلند که تدریجی و در ابتدا با مقرراتی سختگیرانه، پذیرش مسافران و گردشگران خارجی را آغاز کرد، از اول ماه فوریه ۲۰۲۲ برابر با ۱۲ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ بیشتر محدودیت‌ها را لغو کرد. از همین رو، وراووت پونگ پراپاپانت، سفیر تایلند در ایران در آستانه سفرهای نوروزی، در جمع شماری از آژانس‌های گردشگری اعلام کرد که از اول ماه فوریه (۱۲ بهمن‌ماه) مسافران واکسینه‌شدۀ ایرانی می‌توانند در قالب طرح Test and Go بدون نیاز به قرنطینه‌های طولانی به این کشور سفر کنند.

او همچنین گفت: اگر مدارک مسافر به‌ویژه برای سفر در دوران کرونا کامل باشد، این سفارت در تهران یک‌روزه ویزا صادر می‌کند که فکر نمی‌کنم  سریع‌تر از این زمانی وجود داشته باشد.

پونگ پراپاپانت یادآور شد: در دو سال گذشته دنیا روزهای سختی را به دلیل پاندمی کووید گذرانده که سفرهای بین‌المللی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و تعداد مسافران میان دو کشور ایران و تایلند نیز مقدار قابل توجهی کاهش داشته است. اینک با تلاش دولت ایران و همکاری مردم در مبازره با ویروس کووید- ۱۹ تعداد مبتلایان تحت کنترل قرار گرفته است. این شرایط، موقعیتی را فراهم کرده که با همکاری بانکوک راه‌های ورود مسافر به تایلند هموار شده است.

تایلند شرایط سفر از ایران را تشریح کرد

هومر برقانی، نماینده نهاد گردشگری تایلند در ایران نیز در توضیح بیشتر درباره شرایط جدید سفر به این کشور، گفت: درحال حاضر مسافرانی که دو دُز کامل واکسن را دریافت کرده‌اند می‌توانند به این کشور سفر کنند. قبلا از مسافران دو تست کووید گرفته می‌شد که مسافران فقط در روز اول باید تست بدهند و تا مشخص شدن نتیجه در هتل بمانند که در صورت منفی شدن تست، محدودیتی برای سفر در داخل این کشور ندارند، ولی اگر نتیجه تست PCR  مثبت شد به تشخیص مراکز بهداشتی، قرنطینه خواهند شد.

به گفته او، تایلند تمام واکسن‌های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت را می‌پذیرد. البته هنوز واکسن «برکت» مورد تایید این کشور نیست، اما تلاش‌هایی در حال انجام است تا مسافرانی که این واکسن را تزریق کرده‌اند نیز شرایط سفر داشته باشند.

نماینده نهاد گردشگری تایلند افزود: مسافرانی که در فاصله سنی ۱۲ تا ۱۷ سال قرار دارند و یک دُز واکسن تزریق کرده‌اند نیز بدون والدین می‌توانند به کشور تایلند سفر کنند. مسافران زیر ۱۸ سال که اصلا واکسن کووید را تزریق نکرده‌اند نیز فقط می‌توانند همراه با والدین واکسینه‌شده به این کشور سفر کنند.

برقانی همچنین تاکید کرد: برای سفر به تایلند نیاز است مسافر از طریق Thailand Pass (https://tp.consular.go.th) یک QR code دریافت کند و اگر هتلی رزرو می‌شود باید پرداخت قطعی انجام شده باشد. هتل‌های گردشگرپذیر مجوز پذیرش در دوران کرونا دارند و هفتگی کنترل می‌شوند. سقف بیمه مسافر نیز ۲۰ هزار دلار تعیین شده که این بیمه باید بیماری کووید- ۱۹ را پوشش دهد.

نماینده نهاد گردشگری تایلند گفت: این کشور با شعار جدید « AMAZING NEW CHAPTERS» سعی در جذب گردشگران بیشتر دارد و تعداد پروازها نیز درحال افزایش است.

تایلند شرایط سفر از ایران را تشریح کرد

طبق آخرین مقرراتی که نهاد گردشگری تایلند اعلام کرده است، مسافران پیش از سفر به تایلند باید تست PCR انجام دهند و گواهی منفی آن را که در محدوده ۷۲ ساعت تا ورود به این کشور صادر شده است همراه داشته باشد. مسافران در برگشت به ایران نیز باید تست PCR در محدوده ۷۲ ساعت تا ورود به کشور را انجام داده باشند و گواهی منفی آن را در فرودگاه ارائه دهند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023