اجتماعی

تا پایان امسال مددجوی بدون مسکن در روستاها نخواهیم داشت

رئیس کمیته امداد گفت: تا پایان سال جاری ۱۰۰ هزار مددجو ضمن خودکفایی و توانمندسازی، از چرخه حمایت کمیته امداد خارج می‌شوند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سیدمرتضی بختیاری در همایش سراسری مدیران کمیته امداد با تبریک بهار قرآن، ماه مبارک رمضان و تقدیر از خدمات ارائه شده به جامعه هدف توسط امدادگران افزود: در سال «مهار تورم و رشد تولید» نیازمند ورود جهادی برای حل مسائل هستیم.

وی با اشاره به همکاری مطلوب بنیاد مستضعفان با کمیته امداد، اظهار کرد: مشارکت بنیاد مستضعفان به ویژه در تامین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت و لوازم ضروری زندگی مددجویان قابل تقدیر است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه مسکن یکی از ابعاد مهم توانمندی مددجویان است، خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۱۴۰۲ مددجوی بدون مسکن در روستاها نخواهیم داشت اما در خصوص ضمانت وام ودیعه مسکن مددجویان و همچنین تامین مسکن مددجویان شهری نیازمند اتخاذ تدابیر ویژه هستیم.

بختیاری بر تعیین سهم تولیدات مددجویان در تولید ناخالص کشور تاکید کرد و گفت: تا پایان سال جاری ۱۰۰ هزار خانواده مددجو ضمن خودکفایی و توانمندسازی، از چرخه حمایت کمیته امداد خارج می‌شوند.

وی خواستار استفاده از ظرفیت همه نهادها و دستگاه‌های دولتی در مهارت‌آموزی جامعه هدف به ویژه نوجوانان و جوانان مستعد شد و اضافه کرد: نیازمند برنامه‌ریزی دقیق برای نخبگان تحت حمایت به ویژه در حوزه اشتغال هستیم.

رئیس کمیته امداد بر فعال شدن مراکز مشاوره و ضرورت ورود فرهنگی و تربیتی در خصوص خانواده‌های تحت حمایت تاکید کرد و گفت: جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان خط قرمز کمیته امداد است که باید با جدیت دنبال شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023