گردشگری و سفر

تا کی باید شگفتی‌های استان پنهان باشد/کرمان در مسیر گردشگری نیست

مجله خبری آبادی 118/کرمان رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان ابراز تاسف کرد که کرمان در مسیر گردشگری نیست.

مهدی طبیب‌زاده عصر امروز پنجم آبان‌ماه در آئین افتتاح پنجمین نمایشگاه گردشگری و چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کارمانیا، اتاق بازرگانی را شعبه دوم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دانست و گفت: باتوجه به اینکه که منابع معدنی استان و کشور روزی تمام می‌شود لذا گردشگری یکی از منابع پایدار استان کرمان می‌تواند باشد.

به اعتقاد او، در عمل کار جدی در حوزه گردشگری اتفاق نیفتاده است و آن نیز به دلیل عدم اعتبار لازم و عدم شناخت و معرفی استان کرمان بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان با ابراز تاسف از اینکه کرمان در مسیر گردشگری نیست، اظهار کرد: در راستای بررسی‌ میزان شناخت مردم کشور از کرمان نظرسنجی‌ از صد نفر اقشار مختلف تهران، صورت گرفت و از آنها سوال کردیم که چقدر از کرمان شناخت دارند و آیا برنامه ای برای سفر به این دیار دارند؟ که ۷۵ درصد آنها قصد سفر به کرمان نداشتند و کرمان را به زلزله بم و مناطق کویری می شناختند که این نشان دهنده عدم معرفی ظرفیت‌های استان است.

او تاکید می‌کند: صنعت گردشگری یکی از پیشران‌های اقتصادی استان است و از این صنعت حمایت می‌کنیم.

طبیب‌زاده با اشاره به شعار این نمایشگاه مبنی بر “کرمان، سرزمین شگفتی‌های پنهان” گفت: تا کی باید شگفتی‌های استان کرمان پنهان باشد و امیدواریم این مراسم آغاز کشف شگفتی‌های استان کرمان باشد و استان‌های دیگر کاشفان ظرفیت‌های گردشگری کرمان باشند.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان تاکید کرد: نگران آینده استان کرمان هستیم و گردشگری می‌تواند این نگرانی را رفع کند و از اکنون در لایحه بودجه احکامی در راستای توسعه گردشگری استان نهادینه شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023