جامعه شهری

تبدیل کوه «بی‌بی شهربانو»به قطب گردشگری/پایان حفاری توسعه جنوبی خط ۶متروی تهران تا دوهفته آینده

شهردار منطقه ۲۰ تهران از آغاز پروژه تبدیل کوه «بی بی شهربانو» به قطب گردشگری تا اواخر بهمن ماه خبر داد.

رضا شنگی در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، در مورد آخرین وضعیت ساخت و بهره برداری توسعه جنوبی خط ۶ متروی تهران با بیان اینکه متراژ کل حفاری تونل خط ۶ مترو، ۹۵۰۰ متر است که در حال حاضر ۹۰ متر تا پایان حفاری آن باقی مانده است، گفت: تا دو هفته آینده این حفاری به اتمام خواهد رسید.

وی با یادآوری اینکه خط ۶ متروی تهران در محدوده منطقه ۲۰ شامل ۵ ایستگاه است که در مجموع ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، اظهار کرد: در حال حاضر ایستگاه A۶۳ میدان حضرت عبدالعظیم(ع) ۴۵ درصد و ایستگاه A۶۴ ضلع شرق حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شنگی با بیان اینکه کل اعتبار مرحله اول ریل گذاری این خط تا ۲ ایستگاه میدان حضرت عبدالعظیم (ع) و ضلع شرقی حرم  ۹۵ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در مورد تأمین مالی ایستگاه‌های خط ۶ مترو نیز بنا به تفاهم‌نامه انجام شده با سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران و شرکت بهره برداری متروی تهران مقرر شد، پروژه تجاری مسکونی خلیج فارس واقع در خیابان شهید رجایی از سوی شهرداری منطقه ۲۰ به سازمان املاک و شرکت مترو واگذار و تأمین مالی ایستگاه های خط ۶ مترو از سوی این دو سازمان و شرکت انجام شود.

شهردار منطقه ۲۰ در مورد آخرین وضعیت تبدیل کوه «بی بی شهربانو» به قطب گردشگری در تهران نیز بیان کرد: طبق تفاهم نامه فی‌مابین  شهرداری منطقه ۲۰ و سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران مقرر شد تا اجرای قطب گردشگری کوه بی بی شهربانو از سوی این سازمان انجام شود.

وی گفت: پس از تهیه و ارسال آنالیزها و نقشه‌ها و تأیید آن دو مرحله مناقصه برگزار شد و با مشخص شدن پیمانکار ذی صلاح، ادامه پروژه قطب گردشگری تا اواخر بهمن ماه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023