جامعه شهری

تبدیل یکی از فضاهای بی‌دفاع شهری به بوستان/پیشرفت ۹۶ درصدی پروژه‌های توسعه محلی شمال‌غرب پایتخت

آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۵۰ پروژه شهری در منطقه ۵ برگزار شد. 

به گزارش مجله خبری آبادی 118، صبح امروز آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۵۰ پروژه شهری در منطقه ۵ از جمله بوستان انارستان در قالب هشتادوششمین رویداد امیدوافتخار با حضور نظری معاون خدمات شهری ‌و محیط زیست شهرداری تهران، مختاری مدیرعامل سازمان‌ بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران، شریفی شهردار منطقه ۵ و جمعی از مدیران شهری برگزار شد. 

در ابتدای این مراسم شهردار منطقه ۵ گفت: شهردار پایتخت تاکید دارد که پروژه ها باید سریع به مردم تحویل داده شود، در همین راستا امروز نیز ۴۶ پروژه توسعه محلی و ۴ پروژه احداثی به بهره‌برداری می‌رسد. 

شریفی با اشاره به احداث بوستان انارستان گفت: این بوستان بخشی از باغات محله بود که می‌توانست به جای بوستان تبدیل به محدوده تجاری شود، اما برای شهرداری تهران اولویت نظر مردم است. به همین جهت امروز شاهد افتتاح بوستانی با وسعت یک هکتار در منطقه ۵ می‌باشیم.

شهردار منطقه ۵ با بیان اینکه همه تلاش ما بر حفظ درختان بود، افزود: درختان این بوستان مثمر است و احداث آن بدون قطع حتی یک درخت انجام شده است.

وی تاکید کرد: این بوستان در این محله نیاز بود. مدت ها بود که این فضا به حال خود رها شده بود و در نتیجه آن شاهد تجمع معتادین متجاهر در این محل بودیم، اما از امروز امیدواریم بوستان انارستان محل تجمع مردم بشود و آرامش به این ناحیه برگردد. 

شریفی خاطرنشان کرد: پیشرفت پروژه‌های توسعه محلی در منطقه ۵ به رقم ۹۶ درصد رسیده است، در زمینه آسفالت‌ریزی نیز منطقه ۵ رتبه اول را در مناطق ۲۲ گانه تهران دارد. از ابتدای سال تاکنون حدود ۸۰ هزار تن آسفالت در خیابان‌ها ریخته شده، تلاش ما این است در سه ماه آینده به ۱۰۰ هزار تن برسیم.

شهردار منطقه ۵ در پایان عنوان کرد: کار دیگر ما در کنار پیشبرد عملیات عمرانی، حل و پیگیری موضوعات مرتبط با آسیب‌های اجتماعی از جمله پویش آزادسازی زندانیان زن است. در همین رابطه تا کنون به همت خیرین منطقه ۵ حدود ۲۰۰ زندانی زن غیر عمد از زندان آزاد شوند،  امسال نیز در شب میلاد حضرت زهرا(س) برنامه آزادسازی بانوان زندانی برگزار خواهد شد. 

همچنین حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران نیز گفت: شهر تهران گسترده و البته بخشی از آن نیز فرسوده‌ است، به همین جهت زمینه اجرای پروژه‌های بزرگ در تهران محدودتر شده است.

وی با بیان اینکه امنیت و سلامت امروز جامعه مرهون از خودگذشتگی مردان و زنانی است که شب و روز در این کشور تلاش می‌کنند، گفت: مطابق اظهارات شهردار تهران ما قول کار به مردم می‌دهیم تا مجبور باشیم بیشتر تلاش کنیم؛ اینکه هشتادوششمین شنبه امیدوافتخار دارد برگزار می‌شود؛ یعنی توانسته‌ایم با تلاش خود بر  مسائل و مشکلات مالی فائق بیاییم و پروژه‌ها را پیش ببریم. در این مدت همه شهر به صورت کارگاه درآمده و این خدمات کوچک شهر را زنده نگه داشته است. 

به گزارش شهر؛ نظری ادامه داد: اگر برای احداث هر پروژه به طور میانگین بودجه‌ ۲۰ میلیارد تومانی در نظر بگیریم، برای بهره‌برداری از ۵۰ پروژه مدیریت شهری منطقه ۵ درواقع هزار میلیارد تومان هزینه شده‌است. زمین بوستان انارستان هم که پیش از این باغ بود می‌توانست با تغییر کاربری تبدیل به آورده‌ای اقتصادی برای شهرداری تهران شود اما جلب رضایت مردم برای مدیریت شهری تهران اولویت نخست را دارد، به همین جهت امروز شاهد افتتاح بوستان انارستان در زمین این باغ هستیم.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه به گفته شهروندان این منطقه زمین پارک انارستان در گذشته محل تجمع معتادین متجاهر شده بود، گفت: مسئولین در شهرداری تهران خود را خادم مردم می‌دانند و به این خادمی نیز افتخار می‌کنند.

وی با بیان اینکه منطقه ۵ به لحاظ وسعت دومین منطقه گسترده شهر تهران و برف‌گیر است،  ادامه داد: برای تسهیل زندگی شهروندان این منطقه در فصل سرما لازم است معاونت خدمات شهری آمادگی صدرصدی خود را حفظ کند. در مواقع بارش برف اگر نیروهای ما ۱۰ دقیقه دیر به محل برسند، شرایط بارش‌ها به گونه‌ای پیش می‌رود که ممکن است اتفاقات غافلگیرکننده پیش آید، به همین جهت باید ماشین آلات برف‌روبی و نیروی انسانی آموزش‌دیده در مواقع ضروری در خیابان‌ها آماده به خدمت‌رسانی باشند. 

نظری با تاکید بر اینکه همکاران من در معاونت خدمات شهری باید شهر را مانند خانه خود بدانند، گفت:  اگر تهران یک روز نظافت نشود قطعا مردم اعتراض می کنند.

وی تصریح کرد: در خدمت‌رسانی ما پشتیبان مناطق هستیم؛ در منطقه ۵ نیز گزارش‌های احصا شده در  سامانه ۱۳۷ نشان‌دهنده پیشرفت عملکردِ این منطقه است، در همین‌جا از مردم می‌خواهم ما را از طریق این سامانه(۱۳۷) یاری کنند تا در اداره شهر بیشتر و با کیفیت بالاتر ادای خدمت کنیم. 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با پرداختن به بازدید از مناطق ۲ و ۵ ادامه داد: در منطقه ۵ همدلی خوبی بین مدیران وجود دارد که منجر به خدمت‌رسانی بهتر به مردم می شود. 

وی در پایان با بیان اینکه صدا و سیما باید به جای انتشار حرف‌های مسئولان،  گفته‌های مردم را پخش کند، گفت: در شهرداری تهران کار سنگین و سخت است. شهر تهران گسترده و بخشی از آن نیز فرسوده‌ است، به همین جهت زمینه اجرای پروژه‌های بزرگ در تهران محدودتر شده است. 

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023