جامعه شهری

تحول حمل و نقلی پایتخت طی ماه‌های آتی/بهره برداری از دو طرح عمرانی با اعتبار۱۴۵میلیارد تومان

شهردار تهران از بهره برداری زیرگذر کوهک و راستگرد پل گل‌ها با اعتبار ۱۴۵ میلیارد تومان خبر داد و گفت: بسته‌ای که در حوزه حمل و نقل در دستور کار قرار گرفته است تهران را متحول می‌کند؛ لذا در ماه‌های آتی و سال آینده چهره شهر در این حوزه متحول می‌شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، علیرضا زاکانی در آئین بهره برداری از زیرگذر کوهک و راستگرد پل گل‌ها در رویداد شنبه امید و افتخار، گفت: در ایام تلخ و پر افتخاری قرار داریم، تلخ به دلیل جنایات رژیم صهیونیستی و آمریکا و پر افتخار از باب ایستادگی جریان مقاومت و بیداری عموم مردم در سراسر جهان کخ از ویژگی‌های لطف و عنایت الهی این بیداری و آگاهی است. ان‌شاءالله که زودتر این پرونده جنایت و جنایتکاری خاتمه پیدا کند و شاهد پیروزی مقاومت باشیم.

وی افزود: پروژه‌ای که امروز با حضور دستگاه‌های مختلف به بهره برداری می‌رسد به صورت سرجمع ۱۴۵ میلیارد تومان قیمت پروژه است و این دو پروژه در قالب ۹۸ ایستگاه تقاطعی قرار دارد که وعده داده بودیم.

به گفته زاکانی، در همین راستا ۱۱ اصلاح در سال گذشته انجام شد و برای امسال نیز ۲۳ اصلاح هدف‌گذاری شده بود که تا کنون ۱۸ اصلاح انجام شده که می‌تواند مسیر شهروندان را کاهش دهد و در وقت، هزینه و انرژی آنها صرفه جویی کند.

تبدیل ۷۸۳ کیلومتر مسیر به ۵۳ کیلومتر در اصلاح‌های تقاطعی در تهران 

وی ادامه داد: در مجموع ۷۸۳ کیلومتر مسیر را این اصلاح‌های تقاطعی به ۵۳ کیلومتر تبدیل می‌کند و روزانه یک میلیون لیتر مصرف سوخت را در تهران کاهش می‌دهد. در نهایت نیز حاصل این کار باعث می‌شود ۷۲۰ کیلومتر مسیر مردم نزدیکتر شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه پروژه زیرگذر کوهک و راستگرد پل گل‌ها ۲۱ کیلومتر مسیر مردم را کوتاهتر می‌کند، افزود: قطعا با این پروژه مردم در پیچ و خم خیابان‌ها وقت کمتری صرف می‌کنند. امیدواریم با تسریع کار، الباقی این پروژه‌ها نیز زودتر خاتمه پیدا کند و شرایط مطلوب‌تری برای شهروندانمان فراهم کنیم. هر یک از این پروژه‌ها زحمتی را از شهروندان شهر کم می‌کند. وعده مدیریت شهری این بود که در همه ابعاد شهر در مسیر تحول قرار گیریم و به بهترین وجه خدمت خود را ارائه کنیم.

امسال عمده اعتبارات شهر به سمت حمل و نقل عمومی انتقال داده شد

کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی باید در دستور کار قرار گیرد

زاکانی ادامه داد: امسال برگ زرینی در طول تاریخ مدیریت شهری به ثبت رسید به شکلی که عمده اعتبارات شهر به سمت حمل و نقل عمومی انتقال داده شد که می‌تواند اقدامات خوبی را رقم بزند. استفاده از سوخت‌های فسیلی در شهر با شروع فصل سرما هر ساله ما را با مشکل آلودگی هوا مواجه می‌کند. لذا کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی باید در دستور کار قرار گیرد که یک وجه آن برقی سازی است. لذا باید از دولت که در این بخش همت خود را استوار کرده و برقی سازی را از کانون تهران آغاز کرده قدردانی کنم.

تحول چهره پایتخت در حوزه حمل و نقل طی ماه‌های آتی و سال آینده 

وی ادامه داد: در دو سال و سه ماهی که در شهرداری هستیم اتفاقات خوبی در حوزه حمل و نقل رخ داده اما کفایت مردم ما را نمی‌کند؛ اما بسته‌ای که در دستور کار قرار گرفته است تهران را متحول می‌کند. لذا در ماه‌های آتی و سال آینده چهره شهر در این حوزه متحول می‌شود و کارهای به زمین مانده از سال‌های گذشته به همت بخش‌های مختلف در حال گره گشایی است.

وی ادامه داد: در افتتاح متروی پرند و استفاده از ظرفیت حمل و نقل ریلی کار بزرگی انجام شد و آثار آن را در نقل و انتقال مسافرین خواهیم دید. انتقال ایمن همراه با آرامش و امیدواریم این خدمت هر روز افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023