جامعه شهری

تدوین لایحه عوارض ساختمانی سال ۱۴۰۳ تهران با محوریت عدالت شهری

لایحه عوارض ساختمانی سال ۱۴۰۳ شهر تهران در مراحل نهایی تدوین قرار دارد و این هفته به شورای اسلامی شهر تهران ارسال می‌شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، جلسات نهایی بررسی لایحه عوارض ساختمانی شهر تهران برای سال ۱۴۰۳ با حضور حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران برای ارسال به شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد. این لایحه طی جلسات متعدد کارشناسی اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران با شهرداری های مناطق ۲۲ گانه و با درنظر گرفتن نرخ تورم سال آینده و مبتنی بر عدالت شهری، کاهش فاصله شمال و جنوب و منطقی کردن عوارض، تدوین شده و رکن اصلی آن، قانون درآمدهای پایدار است. از ویژگی‌های لایحه عوارض ساختمانی شهر تهران سال ۱۴۰۳ می توان به شفافیت در تعیین عوارض و همچنین ساده سازی لایحه برای سهولت محاسبه توسط شهروندان، اشاره کرد.

در نظر گرفتن تخفیف ویژه عوارض ساختمانی برای بافت های فرسوده و همچنین اعمال تسهیلات قانونی برای خانواده شهدای مدافع سلامت، خانواده شهدای آتش‌نشان، معلولین، زنان سرپرست خانوار، نخبگان علمی به تائید بنیاد ملی نخبگان کشور، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های شهدا، اسرا و مفقودالاثرها به تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی، رزمندگان با سابقه حداقل ۶ ماه حضور در جبهه و خانواده جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵درصد) و بالاتر به تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی، بیماران خاص و خانواده ایشان به تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خانواده‌های با حداقل ۳ فرزند کمتر از ۲۰ سال (دختر یا پسر) و … از دیگر ویژگی های لایحه مذکور محسوب می شود.

بر اساس گزارش سایت شهر، لایحه عوارض ساختمانی شهر تهران برای سال ۱۴۰۳ اکنون با نظارت مستقیم حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در مراحل نهایی تدوین قرار دارد و این هفته به شورای اسلامی شهر تهران ارسال خواهد شد.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023