جامعه شهری

تذکر به شهردار تهران و وزیر نفت برای جابجایی انبارهای نفت «شهران»

عضو شورای شهر تهران با اشاره به به خیر گذشتن حادثه واژگونی یک تانکر سوخت در محله شهران، بار دیگر به لزوم جابجایی انبارهای نفت شهران تاکید کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 ناصر امانی صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به لزوم جابجایی انبارهای نفت و گازوئیل به خارج از حریم پایتخت، گفت: روز جمعه حوالی ساعت چهار صبح یک تانکر با ظرفیت ۳۰۰۰ لیتر سوخت در محله شهران واژگون شد و خوشبختانه به منازل مسکونی برخورد نکرد و آتش نشانان تا ساعت ۱۰ صبح مشغول عملیات در این محدوده بودند و این در حالیست که از دوره سوم و چهارم شورای شهر مرتب تذکر دادیم که لازم است انبار نفت این منطقه جابجا شود.

وی با بیان اینکه اگر این تانکر واژگون شده بنزین حمل می‌کرد با یک فاجعه روبرو می‌شدیم، گفت: تابلوهایی برای تردد تانکرها از مسیر جدید و بزرگراه باکری نصب شده بود اما این تابلوها با اسپری پاک شده‌اند و لازم است که اساسا شرکت نفت برای انتقال انبارهای نفت برنامه ریزی کند.

وی با تاکید بر اینکه اگر از سال ۹۵ که در این خصوص تذکر داده می‌شد، برای جابجایی انبارها اقداماتی انجام می‌شد تا امروز به نتیجه رسیده بودیم، گفت: هر یک از این تانکرها انبارهای انفجاری متحرک هستند و این در حالیست که اکثریت تانکرها نیز از عمر مفید خود عبور کردند.

وی افزود: از شهرداری می‌خواهیم با همکاری شرکت نفت اقدامات موثری را در خصوص جابجایی این انبارهای نفت انجام دهد تا از حوادث احتمالی جلوگیری شود. من این تذکر را به شهردار و وزیر نفت ارسال می‌کنم.

مهدی چمران نیز با بیان اینکه البته وزارت نفت باید در این زمینه اقدام کند، گفت: اما شهرداری هم باید تابلوها را مجددا نصب و مرتبآنها را بازرسی کند تا اگر تابلوها پاک شده‌اند مجددا آنها را تعمیر کنند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023