اجتماعی

تسهیل دسترسی نیکوکاران به نیازمندان/ توسعه خدمت‌رسانی به محرومان در بستر فضای مجازی

معاون برنامه‌ریزی و بودجه کمیته امداد از برگزاری نخستین رویداد فناوری‌های نوین در احسان و نیکوکاری خبر داد و گفت: هدف از این رویداد این است که شرکتهای دانش بنیان و پژوهشگران، ایده‌های برتر خود را ارائه دهند تا در زیست بوم احسان و نیکوکاری تسهیل دسترسی برای نیکوکاران در قالب سلیقه‌های مختلف صورت گیرد و در بستر فضای مجازی به صورت شفاف نظام خیر و احسان و خدمت‌رسانی به محرومان توسعه یابد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سعید زارع‌زاده در حاشیه نخستین رویداد فناوری‌های نوین در احسان و نیکوکاری با بیان اینکه کمیته امداد راهبر نظام ملی احسان و نیکوکاری در کشور است، گفت: در حال حاضر بخش عمده‌ای از فعالیتهایمان در فضای مجازی استفاده می‌شود و ما باید از فرصت فضای مجازی برای خدمت بهتر به محرومان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: هدف از این رویداد این است که شرکتهای دانش بنیان و پژوهشگران، ایده‌های برتر خود را ارائه دهند تا در زیست بوم احسان و نیکوکاری تسهیل دسترسی برای نیکوکاران در قالب سلیقه‌های مختلف صورت گیرد و در بستر فضای مجازی به صورت شفاف نظام خیر و احسان و خدمت‌رسانی به محرومان توسعه یابد.

زارع‌زاده با بیان اینکه در مرحله اول ۱۰۰ ایده به دبیرخانه ارسال شده و غربالگری اولیه انجام گرفته است، یادآور شد: از میان ۱۰۰ ایده، ۳۶ ایده منتخب و در این رویداد ارائه و داوری می‌شود و از ایده‌ها در صورت نیاز حمایت می‌شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز جز حامیان و شریکان ما هستند.

معاون برنامه‌ریزی و بودجه کمیته امداد با اشاره به اینکه این رویداد دارای جنبه‌های مختلفی است که یکی از آنها توسعه اشتغال در بستر فضای مجازی است که بخشی از آن برای خیران و بخش عمده آن در حوزه اشتغال و فروش محصولات مددجویان تحت پوشش است و منجر به توانمندسازی آنها می‌شود، تصریح کرد: این رویداد جامع است و جنبه‌های مختلفی دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مدل‌های امداد خوداشتغالی و کاریابی و راهبری شغلی بوده است، خاطرنشان کرد: کاریابی در گذشته به صورت تلفنی بوده است. در اینجا بحث توانمندسازی مددجویان مطرح است تا خودشان بتوانند در فضای مجازی اشتغال داشته باشند و کار کنند لذا توسعه اشتغال از اهداف این بستر است.

زارع‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه حریم خصوصی و امنیت باید جز الزامات این طرح تحول باشد، هدف کلی این رویداد را توسعه زیست بوم احسان و نیکوکاری در فضای مجازی دانست.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سید محمد امین آقامیری، دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور نیز در این رویداد با بیان اینکه امروز فضای مجازی به جامعه‌ای که بخش‌های مختلفی از جمله آموزش و کسب و کار و… در آن وجود دارد، تبدیل شده است، اظهار کرد: فضای مجازی فرصت‌هایی را در اختیار ما قرار می‌دهد که اگر به درستی روی آنها تمرکز کنیم می‌توانیم آینده بهتری را رقم بزنیم.

وی در ادامه به تاثیر گسترش فضای مجازی در عدالت اشاره کرد و گفت: فضای مجازی فرصت توسعه عدالت در بسیاری از حوزه‌ها را در جامعه فراهم کرده است. در حوزه آموزش امروز با بحث آموزش در فضای مجازی این ظرفیت را داریم که همین کیفیت آموزشی را در دورترین نقاط ببریم.

وی گفت: با توسعه ابزارها می‌توان بحث عدالت آموزشی و دسترسی به کلاس‌های برخط و توسعه پژوهش را در هر سطحی از کشور افزایش دهیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در آینده نزدیک سواد دیجیتال و آشنایی با فضای مجازی یکی از شاخص‌های اصلی سطح سواد و بهره مندی می‌شود بنابراین یکی از کارهایی که پیگیر آن هستیم به ویژه در کمیته امداد، مجهز کردن افراد به این توانمندی‌هاست.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023