جامعه شهری

تسویه ۲۰۰۰ میلیارد تومان از بدهی پیمانکاران پروژه‌های شهید بروجردی و یادگار امام

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از تسویه ۲۰۰۰ میلیارد تومان از بدهی پیمانکاران پروژه‌های شهید بروجردی و یادگار امام خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، لطف اله فروزنده در دویست و دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی متمم لایحه بودجه سال جاری شهرداری تهران گفت: همواره ثبت هزینه‌ها به ویژه در حوزه سرمایه ای زمان‌بر بوده است؛ اما افتخار ما این است که از ۷۶ همت اعتبار نقد و غیر نقد، ۴۰ هزار میلیارد تومان تا امروز ثبت کرده‌ایم. با جدیت دنبال این هستیم که ارقام بیشتری ثبت شود و حتما در بهمن و اسفند وضعیت بهتر خواهد شد.

وی افزود: مجموع پولی که ما به بخش‌های مختلف پرداخت کرده‌ایم، ۵۳ هزار و ۶۱۸ میلیارد تومان نقد و ۶ هزار و ۶۷۲ میلیارد تومان علی الحساب بوده است. توافق با قرارگاه برای طرح‌های حوزه حمل و نقل، شهرسازی و فنی و عمرانی ۴ هزار و ۸۲۰ میلیارد تومان و میزان حواله ۱۱ هزار و ۵۳۸ میلیارد تومان است که در مجموع ۷۶ هزار و ۷۴۸ میلیارد تومان به اشکال مختلف به معاونت‌ها و بخش‌ها پرداخت کرده‌ایم.

وی با اشاره به حساسیت شورای شهر تهران درباره حوزه حمل و نقل، تأکید کرد: ۱۵ هزار و ۲۸۸ میلیارد تومان نقد، ۳ هزار و ۳۴۸ علی‌الحساب و پیش پرداخت و ۲ هزار و ۵۷۰ میلیارد تومان از محل قرارگاه، چهار هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان حواله و در مجموع ۲۵ هزار و ۵۸۶ میلیارد تومان به معاونت حمل و نقل پرداخت کرده‌ایم که از میزان تخصیص بسیار بالاتر است.

فروزنده با اشاره به اینکه در مترو سه هزار و ۳۱۵ میلیارد تومان هزینه ای و هزار و ۷۵۲ میلیارد تومان سرمایه‌ای است، خاطرنشان کرد: بودجه شرکت بهره‌برداری مترو پنج هزار و ۶۷ میلیارد تومان است و در مجموع میزان تخصیص دو هزار و ۷۶۳ میلیارد تومان هزینه ای و هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان سرمایه ای است که به چهار هزار و ۲۲۳ میلیارد تومان می رسد.  سه هزار و ۳۴۱ میلیارد تومان هزینه ای و ۴۱۲ نقد. ۳۱۰ میلیارد تومان تخصیصی به شرکت سرمایه گذاری شامل خرید چرخ مترو به میزان ۱۶۰ میلیارد تومان و سیگنالینگ به میزان ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است که تا پایان سال اعتبارات تکمیل خواهد شد تا بتوانند کار خود را انجام دهند.

وی با تأکید بر اینکه امروز مدعی هستیم که از بودجه عبور کرده ایم و ۱۵ همت کف بودجه غیرنقد ماست، ادامه داد: بانک ها متعهد شدند ۵۰ درصد مبالغی که تسویه می کنیم، تسهیلات بپردازند که برای خرید اتوبوس هزینه می شود؛ ۲۵ درصد هزینه اتوبوس ها نقد، ۲۵ درصد ملک و مابقی تسهیلات است. با شرکت عقاب موارد را به میزان ۳.۵ همت در قرار با بانک تجارت حل کردیم. برای اسنا و مپنا نیز مبالغ نقد پرداخت شده و تحویل ملک و تسهیلات در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه درخصوص پروژه بزرگراه شهید بروجردی و یادگار امام(ره) ۲ همت در حال تسویه است، تأکید کرد: در موارد جزئی که حق مردم تضییع شده، حاضریم وارد کار شویم. سال قبل سه همت «برات کارت» برای پیمانکاران پیش بینی شده بود. امسال نیز همین اقدام انجام خواهد شد، اما باید این موضوع را در نظر گرفت که در این بخش میراث دار گذشته نیز هستیم.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران ادامه داد: در مجموع ۴۱ هزار و ۵۲۹ میلیارد تومان به هزینه نشسته و در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هشت هزار و ۴۱۱ میلیارد تومان حمل و نقل هزینه شده است. از زمانی که ما وارد کار شدیم تمام فشار را وارد کردیم که هزینه ها به ثبت برسد. برای ثبت هزینه های پروژه آتیه به دنبال تسویه بدهی مترو هستیم تا بتوانیم سه تا چهار همت در این پروژه به ثبت برسانیم. ما این تأکید را به بخش های مختلف داشتیم تا وقتی اعتبارات را هزینه نکرده اند، پول پرداخت نخواهیم کرد.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023