اجتماعی

تعداد زنان سرپرست خانوار پشت نوبت بهزیستی به “صفر” رسید/پرداخت ودیعه مسکن به مستاجران

مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان بهزیستی کشور با اشاره به ۲۷۵ هزار بانوی سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان اعلام کرد که با پیگیری‌های صورت گرفته تعداد بانوان پشت نوبت در سال ۱۴۰۱ به صفر رسیدند و تمامی پشت‌نوبتی‌ها تحت پوشش قرار گرفتند.

نرجس اسعدی در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، با بیان اینکه براساس آخرین آمارهای ثبت شده در حال حاضر ۲۷۵ هزار بانوی سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط رئیس سازمان، تعداد بانوان پشت نوبت در آذرماه سال ۱۴۰۱ به صفر رسید و تمامی پشت‌نوبتی‌ها تحت پوشش قرار گرفتند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد اندکی از زنان سرپرست خانوار برای تحت پوشش قرار گرفتن مراجعه کرده‌اند اما بدلیل تکمیل نبودن مدارک‌ هنوز تحت پوشش قرار نگرفته‌اند لذا کلیه پشت‌نوبتی‌ها پس از تکمیل مدارک بلافاصله تحت‌ پوشش سازمان بهزیستی قرار خواهند گرفت.

مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در راستای کمک به تأمین مسکن مناسب، مبلغی به عنوان ودیعه مسکن پرداخت می‌شــود، اعلام کرد که در سال گذشته اولین اعتبار دفتر در تابستان ۱۴۰۱ به مقوله تامین کمک ودیعه مسکن بانوان اختصاص یافت که در مجموع اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان را شامل شد.

اسعدی در پاسخ به این سوال که آیا این خدمت مشمول همه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش است، یادآور شد: این خدمت برای مددجویان مستأجر تحت پوشش است و تمامی بانوان سرپرست خانوار واجد شرایط می‌توانند از این خدمت برخوردار شوند.

وی همچنین اعلام کرد که باتوجه به تورم و افزایش قیمت‌ها قرار است مبلغ ودیعه مسکن در سال جاری برای کلان‌شهرها افزایش یابد.

وی درباره پرداخــت وام‌بلاعوض به عنوان ســرمایه شغلی به زنان سرپرســت خانوار در سال گذشته نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و افزود: در خصوص وام بلاعوض یا همان کمک هزینه سرمایه کار نیز بانوان دارای مدرک فنی و حرفه‌ای که مایل به دریافت این کمک هزینه باشند و قصد راه‌اندازی شغلی در قالب خود اشتغالی داشته باشند از این خدمت برخوردار می‌شوند. همچنین بانوانی که به صورت گروهی اقدام به راه‌اندازی شغلی می‌کنند نیز از کمک هزینه‌های اشتغال بلاعوض برخوردار خواهند شد.

مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان بهزیستی کشور همچنین اعلام کرد که طی سال گذشته با کمک معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، تعدادی از بانوانی که در نوبت دریافت وام بودند لیکن مشکل ضامن داشته‌اند نیز به صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون معرفی شدند تا از مزایای آن بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023