اجتماعی

تعیین تکلیف کودکان شیرخوارگاه‌ها ظرف ۶۰ روز

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به ماده ۶ قانون حمایت از حقوق کودکان، گفت: در این ماده برای ۱۴ دستگاه وظایفی مشخص شده که راس آن وظیفه، سازمان بهزیستی است اما وظایف سایر دستگاه‌ها در آن معلوم است اما برخی از این وظایف دچار غفلت شده یا با کیفیت لازم اجرا نمی‌شود.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، محمد نصیری در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دادستانی کل کشور و سازمان بهزیستی با اشاره به ماده ۶ قانون حمایت از حقوق کودکان، ادامه داد: یکی از موضوعاتی که به صورت روزانه با آن درگیر هستیم موضوع درمان کودکان است؛ قانونگذار به ارجاع کودک با نامه بهزیستی و درمان رایگان اشاره کرده است. مطالبه حوزه درمان در کشور مشخصا این است که باید با حکم قضایی ارجاع داده شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تجربه همکاری سازمان بازرسی کل کشور با سازمان بهزیستی در اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در دو سال گذشته گفت: اثرات آن را در بودجه امسال مشاهده کردیم و تقریبا همه بندها اجرا شد. در حوزه کودکان نیز همین درخواست را از دادستانی کل داریم. در برخی موارد نیازمند وحدت رویه برای اقدام هستیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به مجتمع شوق زندگی اشاره کرد و افزود: حدود چهار ماه پیش در مجتمع شیرخوارگاه آمنه مجتمع شوق زندگی فعالیت خود را آغاز کرد. دی ماه سال گذشته تعداد کودکان در مراکز شیرخوارگاهی استان ۴۰۰ کودک بود که با هماهنگی بین بخشی انجام شده و استقرار دادیار، در حال حاضر در استان تهران هیچ کودکی بیش از ۶۰ روز بلاتکلیف در شیرخوارگاه نداریم و تعداد مجموع کودکان سه شیرخوارگاه استان به حدود ۱۲۰ کودک رسیده است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین در ادامه با بیان اینکه در استان تهران با همکاری دادستانی تهران در حوزه مواد مخدر با محوریت شهرداری تهران فرایند خوبی را در حوزه مواد مخدر و مراکز ماده ۱۶ شروع کردیم، گفت: در موضوع کودکان کار در سطح استان، با ظرفیت قانون با رویکرد بین بخشی فعالیتهایی را در حوزه کودک کار آغاز کردیم که مردم اثرات آن را در سال جاری خواهند دید.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023