جامعه شهری

تعیین نرخ بلیت متروی پرند تا هفته آینده/ تقاضای پرندی‌ها برای کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از متروی پرند اعلام کرد: بهای بلیت متروی پرند باید متناسب با اقتصاد خانواده و بهای ناوگان حمل و نقل عمومی مشخص شود و احتمالا بهای بلیت متغرو پرند حدود ۱۵ الی ۱۶  تومان خواهد بود، این موضوع در کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مطرح خواهد شد و سعی می‌کنیم تا نهایت یکشنبه هفته آینده این موضوع تصویب خواهد شد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سید جعفر تشکری هاشمی در جریان بازدید از متروی پرند، گفت: با توجه به اینکه خط متروی پرند توسط رئیس جمهور افتتاح شد شبکه متروی تهران ۲۰ کیلومتر افزایش یافت و برهمین اساس لازم دیدیم که بازدیدی از مسیر و ایستگاه به بهره برداری رسیده داشته باشیم و قرار بر این شد در خلال بازدید از ایستگاه‌ متروی پرند مسائل و مشکلات این خط مشاهده شود. البته با احداث این خط اتفاقات خوبی رخ داده است و در بستر آن یک شهر حومه ای با ریل به تهران متصل  شد. 

لزوم تغییر ساعت آغاز به کار متروی پرند 

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در گذشته حدود ۳۰ کیلومتر خط مترو تا فرودگاه امام خمینی (ره) به بهره برداری رسیده بود، ادامه داد: الحمدالله سرویس مطمئنی فراهم شده است و در این بازدید مردم  تقاضا داشتند تا سرفاصله ها کاهش یابد و از آنجایی که شهر پرند خوابگاهی است و کسب کار افراد در تهران است و باید در اول وقت اداری به تهران بیایند لذا لزوم دارد تا  ساعت کار مترو زودتر آغاز شود. 

وی گفت: اولین حرکت متروی پرند ساعت ۶ صبح به سمت پرند و ساعت ۷ صبح به سمت تهران انجام می‌شود و عده ای از شهروندان تقاضا داشتند تا این سفرها زودتر آغاز شود و این موضوع نیز تقاضای درست است زیرا یک ساعت مسیر است و شاید بسیاری از کارمندان در اول وقت اداری نرسند. 

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه درحال حاضر سرفاصله مترو ۲ ساعت است، گفت: با توجه به اینکه خط متروی پرند جنبه آزمایشی دارد باید در آینده ای نزدیک با رفع کاستی ها شاهد این باشیم که سرفاصله مترو کاهش یابد و زمان آغاز به کار آن نیز زودتر شود. 

حرکت به سمت خرید واگن های مترو با صندلی‌های زیاد

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به واگن های جدید مترو اظهار کرد: پیشنهاد ما این بوده است که در خرید های آتی برای خط پرند واگن ویژه ای سفارش داده شود، زیرا مسیر سفر ۵۵ دقیقه است و مسافران این خط باید این مدت در قطار باشند که بصورت ایستاده سختی های بسیاری دارد و باید در خرید ۷۹۱ واگن به سوی خرید واگن های با صندلی زیاد حرکت کنیم. 

وی با تأکید بر اینکه باید سرعت قطارها  افزایش یابد، تصریح کرد: این قطارها درحال حاضر ۸۰ کیلومتر بر ساعت سرعت دارند و باید سرعت آنها متناسب با مسائل فنی افزایش یابد.

سرفاصله نیم ساعت برای قطارهای خط پرند منطقی است 

تشکری هاشمی با بیان اینکه قطار خط پرند  باید دوره آزمایشی خود را پشت سر بگذارد و نواقص آن رفع شود، گفت:  از نظر بنده این اقدام به زودی انجام خواهد شد با توجه به اینکه این خط برون شهری است سرفاصله نیم ساعت منطقی خواهد بود و با ورود واگن های جدید نواقص آن مرتفع خواهند شد. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: مسافران خط متروی پرند یک طرفه هستند و صبح ها به سمت تهران و عصر به سمت پرند می‌روند و به نظر می‌رسد با توجه به دور بودن مسیر سرفاصله نیم ساعت منطقی است.

بنا براعلام دفتر این عضو شورای شهر تهران، وی با تأکید بر اینکه نواقص متروی پرند جزئی هستند، افزود: این نواقص حتما در خلال بهره برداری کامل مترو رفع خواهند شد، درحال حاضر  رفت و بر گشت در یک خط انجام می‌شود؛ اما با تثبیت پست برق و احداث خط دوم که درحال انجام است، مشکلات در زمان کوتاه حل خواهند شد.

تشکری هاشمی درباره بهای بلیت متروی پرند گفت: بهای بلیت متروی پرند باید متناسب با اقتصاد خانواده و بهای ناوگان حمل و نقل عمومی مشخص شود و احتمالا بهای بلیت مترو پرند حدود ۱۵ الی ۱۶  تومان خواهد بود، این موضوع در کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مطرح خواهد شد و سعی می‌کنیم تا نهایت یکشنبه هفته آینده این موضوع تصویب  خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023