اجتماعی

تماشای فیلم در شبکه نمایش برای نابینایان و ناشنوایان ممکن شد

شبکه نمایش سیما در جدیدترین برنامه‌هایش فیلم‌های جدید خود را برای ناشنوایان و روشندلان متناسب‌سازی می‌کند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 به نقل از روابط عمومی شبکه نمایش سیما، محمد غلامرضایی، مدیر شبکه نمایش سیما از تدارک ویژه این شبکه برای روشندلان و ناشنوایان خبر داد و گفت: در تغییرات جدید شبکه، پنجشنبه‌ها ساعت ۲۳ باکس ویژه پخش فیلم‌های جدید قرار دارد و فیلم‌های این بخش که برای اولین بار از شبکه‌های سیما به نمایش درمی‌آیند، برای مخاطبان گرامی روشندل و ناشنوا متناسب‌سازی شده است.

غلامرضایی اعلام کرد: فیلم‌های جدید شبکه نمایش دارای یک لاین صدای مستقل هستند که در آن صحنه فیلم برای مخاطبان روشندل شرح داده می‌شود و این عزیزان می‌توانند با استفاده از ریموت کنترل تلویزیون خود، باند صدای دارای شرح صحنه را انتخاب کنند و ارتباط بهتری با فیلم‌ و جزییات آن برقرار کنند.

مدیر شبکه نمایش با بیان اینکه باکس تکرار فیلم‌های جدید در روز جمعه ساعت ۹ و ساعت ۱۷ است یادآور شد: در این باکس فیلم‌ها با زیرنویس فارسی باز پخش می‌شوند تا مخاطبان ناشنوا هم بتوانند از تماشای فیلم‌های سینمایی جدید لذت ببرند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، این برای نخستین بار است که در شبکه‌های سیما لاین مستقل صدا برای شرح صحنه فیلم جهت استفاده روشندلان به کار گرفته می‌شود. شبکه نمایش سیما در تغییرات بنیادینی که آغاز کرده، توجه ویژه خود را به طیف گسترده مخاطبان صداوسیما نشان داده است و در احترام به حقوق جامعه توان‌یابان زمینه بهره‌مندی آنان از محتوای نمایشی را فراهم کرده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023