جامعه شهری

تهران صدرنشین زمین‌خواری

طبق آمار از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ۲۹۰۸ مورد از اراضی دولتی کشور که به تصرف زمین‌خواران درآمده رفع تعرض شده که ۴۷۶ فقره به میزان بیش از ۱۶ درصد در استان فارس رخ داده است. استان تهران نیز در آبان امسال عنوان بیشترین تعرض به اراضی دولتی را از آن خود کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، استان فارس در هشت ماهه ابتدای سال جاری به لحاظ تعداد رفع تصرف از اراضی دولتی ۱۶ درصد و از نظر مساحت ۱۷ درصد را به خود اختصاص داده است.

آن‌طور که مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرده در هشت ماهه ابتدای سال جاری ۲۹۰۸ مورد تعرض به مساحت یک هزار و ۲۲۵ هکتار در کشور رخ داد که با تلاش نیروهای یگان حفاظت این سازمان رفع تعرض شد.

به گفته مالکی بیشترین وقوع تعرض طی سال جاری در استان فارس به میزان ۴۷۶ فقره و مساحت ۲۱۰ هکتار بوده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی بیشترین اجرای احکام به نفع دولت در تصرف اراضی را مربوط به استان‌های اردبیل با ۴۷ فقره و مرکزی با ۳۶ فقره حکم اعلام کرد.

به گفته مالکی، مساحت اراضی رفع تعرض شده در آبان ماه توسط یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ۲۷۸ هکتار بوده و در آبان ماه امسال بیشترین وقوع تعرض به اراضی دولتی در استان تهران روی داده است.

بنابراین گزارش، در سال‌های اخیر استان‌های فارس، تهران و ایرانشهر بیشترین میزان زمین‌خواری را به خود اختصاص داده‌اند. بر اساس باب جدیدی که ایجاد شده استان های کویری و جنوبی هدف زمین‌خواران شده است. در استان تهران نیز بیشترین طمع به اراضی دولتی در شمال و شرق تهران شامل مناطق لواسان و دماوند رخ می‌دهد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023