جامعه شهری

توزیع یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن آسفالت در سطح معابر تهران

سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران از آسفالت‌ریزی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن آسفالت در سطح معابر شهر تهران خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مهدی صداقتی در آئین بهره برداری از زیرگذر کوهک و راستگرد پل گل‌ها گفت: در سال جاری سه پروژه به افتتاح رسیده که یکی از آنها فاز نخست شهید بروجردی و امروز نیز افتتاحیه زیرگذر کوهک بوده است و بر اساس برنامه‌ای که تا پایان سال داریم ۱۸ پروژه عمرانی به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: پروژه کوهک در سال ۱۳۹۶ پس از افتتاح پروژه شهید همدانی به عنوان راه حلی برای گسست جغرافیایی محلات منطقه ۲۲ در دستور کار قرار گرفت. علاوه بر این پروژه، تقاطع‌های دیگری نیز پس از سال ۹۶ در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفت به شکلی که پروژه کاج – گل‌ها در همین محدوده به بهره برداری رسید و در سال جاری نیز به همت همکارانم در سازمان مهندسی عمران پروژه کوهک به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: این زیرگذر به طول ۷۰۰ متر به همراه راستگرد ۶۵۰ متری دسترسی از شمال به غرب شهید همدانی را میسر می‌کند. دسترسی که هشت کیلومتر مسافت اضافه‌ای که به اهالی این منطقه تحمیل می‌شد را کوتاه می‌کند. پروژه کوهک در مهر ماه ۱۴۰۱ با تعویض پیمانکار روند متفاوتی به خود گرفت، معارضین ملکی آن رفع شد و معارضین تأسیساتی نیز به همت حوزه فنی عمرانی رفع شد.

سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با اشاره به اینکه در این پروژه ۴۸۰۰ متر دیوار پیش ساخته بکار گرفته شده است، افزود: ۵۵ هزار متر مکعب خاک برداری و ۳۷۵۰ تن آسفالت ریزی نیز در این پروژه انجام شده و در مجموع ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه اجرای پروژه بوده است. همچنین پروژه راستگرد گل‌ها مسیر ۱۲ کیلومتری را به ۲۴۰ متر کاهش می‌دهد.

وی تاکید کرد: اجرای آسفالت در شهر تهران برای سال جاری به یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن رسیده که بیش از دو برابر سال‌های گذشته بوده و به این ترتیب برنامه مورد تأکید شهردار تهران در حوزه آسفالت ریزی در شهر تهران اجرایی شده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023