جامعه شهری

توزیع ۴۰ هزار تن آسفالت و افتتاح مرکز درمانی شمال غرب تهران در منطقه ۲۲

شهردار منطقه ۲۲ تهران گفت: ۴۰ هزار تن آسفالت جهت عملیات تراشکاری، روکش، آسفالت ریزی در معابر تازه احداث و لکه گیری معابر در منطقه توزیع و استفاده شده است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مسعود نصرتی در این باره  اظهار کرد: به دلیل وجود شهرک‌های مسکونی جدید التاسیس در محلات ۱۲ گانه منطقه روند ساخت معابر در این نقطه از شهر تهران بیشتر از سایر مناطق بوده و بیشترین حجم معابر خاکی آسفالت شده نیز در منطقه ۲۲ صورت گرفته است و از آغاز نهضت آسفالت تا به امروز ۴۰ هزار تن آسفالت جهت عملیات تراشکاری، روکش، آسفالت ریزی در معابر تازه احداث و لکه گیری معابر در منطقه توزیع و استفاده شده است.

وی یادآور شد: در راستای ارتقای کمیت و کیفیت خدمات‌رسانی در حوزه عمرانی در غربی ترین محلات سطح منطقه، عملیات اجرایی معابر ارتباطی در این شهرک‌ها با جدیت دنبال می شود.

نصرتی اذعان کرد: تا به امروز و با افزایش سکونت شهروندان در غربی‌ترین محلات سطح منطقه، تامین حداقل‌هایی همچون ایجاد دسترسی‌ها از طریق معابر آسفالتی، برخورداری از ناوگان حمل و نقل عمومی و یا اجرای هر چه بهتر طرح نگهداشت در محدوده دو شهرک الهیه غرب و مرواریدشهر اقدامات قابل توجهی تا به امروز صورت گرفته است.

افتتاح میدان میوه و تره بار شهرک شهید خرازی

مسعود نصرتی در ادامه درباره افتتاح میدان میوه و تره بار شهرک شهید خرازی نیز گفت: مدیریت شهری در راستای تکمیل شبکه توزیع میوه و کالای اساسی توسعه بازارهای تره بار محلی را در دستور کار خود قرار داده است. به همین منظور با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط اداره ساماندهی منطقه و سازمان میادین میوه و تره بار، موقعیت یابی برای احداث دو بازار میوه و تره بار در شهرک شهید خرازی صورت گرفته است.

وی از جانمایی زمین به منظور احداث میادین جدید میوه و تره‌بار در محلات فاقد میدان میوه و تره‌بار در این منطقه خبر داد و گفت: بیش از ۸ هزار خانوار در شهرک شهید خرازی سکونت دارند و  این میدان میوه و تره بار برای این تعداد از شهروندان ساکن در خیابان شهید اردستانی در زمینی در حدود ۵۰۰ مترمربع بنا و با حضور شهردار تهران به بهره برداری خواهد شد.

افتتاح مرکز بهداشتی_درمانی شمال غرب تهران در منطقه ۲۲ 

شهردار منطقه ۲۲ همچنین با اشاره به افتتاح مرکز بهداشتی_درمانی شمال غرب تهران در منطقه ۲۲ اظهار کرد: به نسبت رشد ساخت و سازها و بارگذاری جمعیتی که در منطقه ۲۲ طی سال‌های گذشته صورت گرفته، زیرساخت‌های مورد نیاز تامین نشده و عزم مدیریت شهری بر تامین سرانه‌ها و ارتقا وضعیت موجود در این منطقه شکل گرفته است.

براساس گزارش پایگاه خبری شهر، نصرتی با اشاره به نقش زیرساخت‌ها در فرآیند توسعه پایدار شهری گفت: در دنیای امروز زندگی کردن در شهرهای بزرگی مانند تهران بدون وجود زیرساختهای شهری غیرقابل تصور است و وجود این ساختارها به عنوان اصلی‌ترین ملزومات زندگی شهروندان ضرورت دارد.

وی ادامه داد: وقتی صحبت از زیرساخت‌های شهری می شود منظور وجود معابر، شبکه‌های آبرسانی و برق‌رسانی و … است که بیشتر جنبه‌های کالبدی شهر مدنظر است اما ‌زیرساخت‌های شهری تنها محدود به کالبد نیست و مؤلفه‌های اجتماعی و اقتصادی را نیز شامل می‌شود.

نصرتی با اشاره به ظرفیت بالای منطقه ۲۲ در ایجاد زیرساختهای مختلف و بسترسازی فرصت‌های سرمایه‌گذاری افزود: مدیریت شهری منطقه آمادگی کامل دارد تا در کنار مجموعه بهداشت و درمان، شرایط ایجاد مراکز درمانی در این منطقه را تسهیل نماید.

 پازوکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی ایران نیز گفت: افتتاح مرکز بهداشتی_درمانی شمال غرب تهران نخستین گام در منطقه ۲۲ است و مجموعه درمان با جدیت پیگیر ساخت بیمارستان‌های دولتی و همچنین بیمارستان تخصصی کودکان در این منطقه است. در این خصوص مطالعات و اقدامات اولیه صورت گرفته و مابقی اقدامات در حال پیگیری است.

وی افزود: این بیمارستان مجهز به اتاق عمل، اورژانس و بخش های تخصصی و فوق تخصصی خواهد بود و امیدواریم در تعامل با مجموعه مدیریت شهری بتوانیم سرانه‌های خدمات درمانی را بیش از پیش برای شهروندان تهرانی مهیا نماییم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023