جامعه شهری

جزئیات ساخت شاخه شرقی بزرگراه یادگارامام/املاک فریز شده‌ای که درتوسعه این شاخه نیستند،آزاد شوند

شهردار منطقه ۱۰ در مورد ساخت شاخه شرقی بزرگراه یادگار امام (ره) توضیحاتی ارائه کرد و گفت: امیدواریم بعد از تأیید کمیسیون ماده ۵ املاک فریز شده‌ای که در طرح توسعه شاخه شرقی نیستند، آزاد شوند.

مهدی اخ الصنایع در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، در مورد روند ساخت شاخه شرقی پروژه بزرگراه یادگار امام (ره) گفت: پروژه شاخه شرقی بزرگراه یادگار امام (ره) جزو پروژه‌های قدیمی منطقه ۱۰ است که به دلیل ثمرات عظیم آن برای شهروندان و شهر تهران با جدیت برای بهره برداری از آن ورود کرده‌ایم.

شهردار منطقه ۱۰ با بیان اینکه پروژه یادگار امام(ساخت شاخه جنوبی،شرقی و غربی) از سالها پیش دچار گره هایی شده بود و کار عملا مسکوت مانده بود، اظهار کرد: به سرانجام رساندن این پروژه یکی از کارهای ویژه در شهرداری تهران است. به طوری که هم اهالی منطقه و هم شهر تهران از آن منتفع می‌شوند.

وی افزود: شاخه شرقی پروژه یادگار امام  مربوط به منطقه ۱۰ است که از میدان جی آغاز و به انتهای خیابان قزوین با احداث یک زیرگذر مسیر در منطقه ۱۷ ادامه می‌یابد و نهایتا به میدان ۹ دی می‌رسد.

شهردار منطقه ۱۰ ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در روند احداث پروژه وجود داشت موضوع جمع بندی متراژ معبر بود که با معبری ۳۰ متری توانستیم محور را نهایی کنیم و حدود ۱۵۰ پلاک در مسیر احداث شاخه شرقی درگیر است و شهرداری منطقه می بایست نسبت به تملک آنها اقدام کند که با توجه به جابجایی هایی که در محور داشتیم این تعداد را مجموعا به ۹۵ پلاک برای توسعه شاخه شرقی کاهش دادیم.

وی افزود: شمار زیادی از این املاک از سال‌ها قبل در گذر رنجبر و یادگار امام فریز شده و امکان بازسازی و نوسازی نداشتند که امیدواریم بعد از تأیید کمیسیون ماده ۵ این املاکی که در طرح توسعه شاخه شرقی نیستند، آزاد شوند و شهروندان بتوانند از شرایط و حق بازسازی املاکشان بهره مند شوند.

اخ الصنایع با تأکید بر اینکه توسعه شاخه شرقی بزرگراه یادگار امام(ره) در منطقه ۱۰ یکی از پروژه های توسعه ای اثرگذار شهری است، گفت: از معاون شهرسازی درخواست کردیم که بارگذاری خوبی در این مکان انجام شود تا ارزش افزوده خوبی برای شهروندان داشته باشیم و کار شاخصی در محور شرقی انجام دهیم. 

وی اظهار کرد: شورای شهر تهران به ما اجازه تملک تا سقف هزار میلیارد تومان داده و کارهای تملک از سوی سازمان املاک شهرداری تهران در حال انجام است و تملک ها از هفته های آتی آغاز می‌شود.

شهردار منطقه ۱۰ با بیان اینکه شهردار تهران پروژه توسعه شرقی یادگار امام (ره)را جزو پروژه های اولویت دار پایتخت در حوزه فنی و عمرانی قرار داده است ،گفت: طول محور ۲.۲ کیلومتر در منطقه ۱۰ است و در ۵ زون طراحی شده که زون اول میدان جی، زون های بعدی در تقاطع های این محور است چراکه ورودی و خروجی غیر هم سطح نخواهیم داشت و امید است با قید فوریت این پروژه را آغاز کنیم و پیش از تابستان سال آینده این پروژه را تحویل شهروندان بدهیم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023