اجتماعی

جمع‌آوری ۷۵۰ میلیارد تومان زکات توسط مراکز نیکوکاری سراسر کشور

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از جمع‌آوری ۷۵۰ میلیارد تومان زکات توسط مراکز نیکوکاری سراسر کشور خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، حبیب‌اله آسوده پیش از ظهر امروز در جشنواره علمی، ترویجی و تکریمی زکات استان کردستان گفت: زکات علاوه بر ابعاد دینی می‌تواند شاخص نظام‌ساز اجتماعی-اقتصادی برای رونق تولید و توسعه کشور باشد.

وی افزود: اگر بتوانیم فرهنگ و جریان زکات را با همت مردم و روحانیون و سفیران قرآنی زکات،  نهادینه کنیم بدون تردید  فقر مطلق از بین خواهد رفت.

آسوده با بیان اینکه ظرفیت زکات کشور بسیار بالا است، تصریح کرد: ۱۲ درصد از زکات جمع آوری شده، زکات واجب است که با زکات فطریه به ۵۰ درصد می‌رسد و بقیه زکات پرداختی مستحبی است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد افزود: حوزه‌های علمیه، ائمه جمعه و اساتید دانشگاه وظیفه دارند آگاه‌سازی کنند و فواید اقتصادی و اجتماعی و دینی زکات را برای مردم بیان کنند.

آسوده با اشاره به اینکه دو هزار میلیارد تومان زکات در ۱۰ ماهه امسال جمع‌آوری که ۵۲ میلیارد آن مربوط به استان کردستان است، تصریح کرد: وظیفه داریم محل هزینه‌کرد وجوهات جمع‌آوری شده را شفاف‌سازی کنیم.

آسوده با بیان اینکه ۷۵۰ میلیارد تومان از زکات جمع‌آوری شده از طریق مراکز نیکوکاری و ۴۰۰ میلیارد توسط کمیته امداد جمع‌آوری شده است، عنوان کرد: تنها ۲۰ درصد از مبلغ زکات جمع آوری شده مربوط به این نهاد است و  بقیه مبلغ زکات جمع‌آوری شده توسط دستگاه‌های عضو شورای زکات جمع شده و با ارائه صورتجلسه در کمیته امداد ثبت و ضبط شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت:  در ۱۰ ماهه امسال از طریق حامیان و خیران اکرام ۲۷۰۰ میلیارد تومان به صورت مستقیم  به حساب ۴۲۰ هزار کودک یتیم و نیازمند واریز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، وی با بیان اینکه وظیفه کمیته امداد راهبری و هدایت خیر و احسان است، ادامه داد: از طریق مراکز نیکوکاری و با رصد این نهاد با کمک ۱۰ هزار نیروی مردمی در کشور ۶۷۰۰ میلیارد تومان کمک جمع‌آوری شده خیران در بین خانواده‌های نیازمند همان محلات توزیع شده است.

آسوده گفت: تمامی وجوهات و کمک های جمع‌آوری شده در جهت کمک به رفع مشکلات نیازمندان هدایت می‌شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023