گردشگری و سفر

حذف سواره از هگمتانه طی یک‌ماه آینده انجام شود

مجله خبری آبادی 118/همدان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان تاکید کرد: حذف سواره از هگمتانه از اهمیت زیادی برخوردار است و باید طی یک‌ماه آینده انجام شود.

محسن معصوم‌علیزاده چهارشنبه ۱۶ فروردین‌ماه در جلسه ثبت جهانی هگمتانه، بیان کرد: کاهش ارتفاع ساختمان حوزه هنری(سینما قدس) یکی از موانع پرونده ثبت جهانی همدان است و باید طی یک‌ماه آینده انجام شود.

وی ادامه داد: اغنای عمومی نیز بسیار مهم است و میراث‌فرهنگی برای این امر مهم به همکاری اصناف نیاز دارد تا بازاریان تا زمان حضور ارزیابان در همدان با ما همراه شوند و هم‌افزایی جمعی اتفاق بیفتد.

معصوم‌علیزاده با اعلام اینکه ارزیابان یونسکو شهریورماه سال‌جاری برای ارزیابی پرونده ثبت جهانی در همدان حضور پیدا می‌کنند، تصریح کرد: اقدامات اجرایی و پروژه‌ها باید تا زمان حضور ارزیابان انجام شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان اضافه کرد: یکی از نکات مورد توجه کارشناسان یونسکو همکاری،‌ هماهنگی و هم‌افزایی میان مجموعه‌های مدیریتی استان است. 

وی با تاکید بر اینکه موانع ثبت جهانی هگمتانه تا قبل از شهریور عملی شود، اظهار کرد: باید اهتمام ویژه‌ای به پرونده داشته باشیم چراکه آبروی جمهوری اسلامی ایران است و باید با هم‌افزایی به سرانجام برسد.

معصوم‌علیزاده تصریح کرد: ثبت جهانی به همدان و مجموعه تاریخی استان هویت می‌دهد و به طور قطع بر عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و گردشگری تاثیر خواهد گذاشت، علاوه بر این اعتبارات خوبی به پرونده اختصاص داده شده است.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023