گردشگری و سفر

حضور بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی در همدان/ ثبت ۱۲۴ هزار و ۵۲۸ نفر شب اقامت در استان

مجله خبری آبادی 118/همدان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: از تاریخ ۲۶ اسفندماه سال گذشته تا ۲۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳، جمع کل آمار بازدید گردشگران نوروزی در استان همدان به یک میلیون و ۱۳۱ هزار بازدید رسید. 

محسن معصوم‌علیزاده اظهار کرد: طبق آمارهای ارائه‌شده در مدت مذکور ۱۲۴ هزار و ۵۲۸ نفر شب در مراکز اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه‌های سنتی، بوم‌گردی، خانه‌مسافرها، زائرسراها، اردوگاه‌ها، پارک‌های ملی، طبیعت‌گردی و مجتمع‌های بین‌راهی اسکان یافتند.

وی یادآور شد: در شهرستان همدان کتیبه‌های گنجنامه ۹۷ هزار و ۴۰۰ بازدید، سایت‌موزه میدان امام خمینی(ره) ۷۶ هزار و ۴۳۹ بازدید، تپه عباس‌آباد ۶۵ هزار و ۷۰۹ بازدید و آرامگاه بوعلی ۴۹ هزار و ۲۸۲ بازدید (۵۲ نفر خارجی) را به خود اختصاص داده است.

معصوم‌علیزاده ادامه داد: ۴۴ هزار و ۵۷۰ بازدید از شیرسنگی، ۴۰ هزار و ۱۵۶ بازدید از آرامگاه باباطاهر (۹ گردشگر خارجی)، ۳۲ هزار و ۸۲۷ بازدید از مجتمع تفریحی و توریستی تله کابین گنجنامه و ۲۶ هزار و ۳۱ بازدید از تپه هگمتانه(۴۶  گردشگر خارجی) در این مدت ثبت شده است.

وی افزود: شهر بازی رنگین‌کمان ۲۲ هزار و ۷۰۰ بازدید، موزه دفاع مقدس ۲۱ هزار و ۳۵۰ بازدید، امامزاده محسن ۲۴ هزار و ۸۲۰ بازدید، مسجد جامع همدان ۱۷ هزار و ۵۹۰ بازدید، موزه تاریخ طبیعی ۹۷۴۹ بازدید، روستای هدف گردشگری ورکانه ۸۴۱۶ بازدید و گنبد علویان ۵۳۰۷ بازدید را به خود اختصاص داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان همدان گفت: در شهرستان ملایر ۵۵ هزار و ۵۵ بازدید از باغ تاریخی سیفیه، ۴۰ هزار و ۶۰۷ بازدید از جاذبه گردشگری مینی‌ورلد و ۳۲ هزار و ۹۸۲ بازدید از دریاچه توریستی و تفریحی کوثر ثبت شده است.

وی ادامه داد: سراب گیان با ۴۶ هزار و ۴۶۷ گردشگر، سراب گاماسیاب با ۲۵ هزار و ۳۵ گردشگر و سراب فارسبان با ۲۱ هزار و ۲۱۶ گردشگر به عنوان پربازدیدترین مکان‌ها در شهرستان نهاوند گزارش شده است.

معصوم‌علیزاده یادآور شد: غارعلیصدر ۹۶ هزار و ۲۳۲ بازدید (۳۵۰ گردشگر خارجی)، باغ وحش علیصدر ۴۲ هزار و ۲۰۸ بازدید و تالاب شیرین‌سو ۲۶ هزار و ۶۸۳ بازدید در شهرستان کبودراهنگ را به خود اختصاص داد.

وی اظهار کرد: در این مدت ۴۴۸۰ گردشگر از روستای هدف گردشگری قلعه‌جوق، ۲۳۹۰ گردشگر از برج و مسجد خوش‌آباد و ۱۳۳۰ گردشگر از برج امامزاده ازناو شهرستان فامنین دیدن کردند.

معصوم‌علیزاده ادامه داد: در شهرستان رزن ۱۹۹۲ بازدید از امامزاده اظهر و ۱۰۷۹ بازدید از امامزاده هود گزارش شده است و در شهرستان تویسرکان پارک توریستی کمربسته سرکان ۲۳ هزار و ۵۵۰ بازدید، آرامگاه حیقوق نبی ۱۸ هزار و ۲۰ بازدید، کاروانسرای شاه عباسی فرسفج ۵۳۸۴ بازدید، خانه دکتر اقتداری ۲۷۴۰ بازدید، موزه تویسرکان ۲۱۹۰ بازدید و آرامگاه میررضی‌الدین آرتیمانی ۷۷۵ بازدید را به خود اختصاص داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان همدان اظهار کرد: در شهرستان بهار نیز ۱۲ هزار و ۲۴۶ نفر از مقبره آیت‌الله بهاری، روستای گردشگری حیدره قاضی خان و کاروانسرای تاج‌آباد بازدید کردند.

وی در رابطه با بازدیدهای نظارتی از تأسیسات و مؤسسات گردشگری و تمامی مراکز خدمات‌رسانی ایام نوروز در استان همدان نیز گفت: در این ایام ۵۱۱ مورد بازدید از کل تأسیسات گردشگری استان انجام شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023