اجتماعی

حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تاثیر آن به‌روی منافع ملی ایران

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه جزء راهپیمایی‌هایی است که همواره زیر نظر همه مجامع  بین المللی در دنیا و رسانه‌های آنان است هر چند ممکن است به ظاهر برای آنان اهمیتی نداشته باشد اما در عمل تاثیر خودش را می‌گذارد و قطعاً حضور گسترده و میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن به‌روی منافع ملی ما اثر مستقیم دارد و دنیا روی آن حساب می‌کند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سردار سرتیپ پاسدار اسکندر مومنی پیش از ظهر امروز در مراسم یادواره شهدای کمیته انقلاب اسلامی استان مازندران که در حسینیه آیت الله خامنه‌ای ستاد انتظامی استان برگزار شد، ضمن قدردانی از فرمانده انتظامی استان و همه دست اندرکاران برگزاری این مراسم، به نقش بی بدیل کمیته انقلاب اسلامی در سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

وی با بیان اینکه این یادواره به یاد ۶۲۸ شهید انتظامی استان و ۱۱۵ شهید پاسدار کمیته انقلاب اسلامی استان برگزار شد، افزود: امنیت و آرامش جامعه را مدیون خون پاک شهدا هستیم و این مدیونی تا ابد ادامه دارد و ان شالله خداوند توفیق دهد تا همواره ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور با اشاره به وضعیت جهان امروز و حقوق بشر آمریکایی که سالیان سال سردمداران استکبار جهانی از آن دم می زدند، افزود: همه ما و جهانیان شاهد بودیم که چگونه در نبرد طوفان الاقصی این ابهت پوشالی غرب فرو ریخت.

وی افزود: سال‌ها بود که صهیونیست‌ها با مظلوم نمایی و با استفاده از رسانه‌های جمعی همه دنیا را فریب می‌دادند، اما به یکباره تمام این هزینه‌های سنگینی که انجام دادند، فرو ریخت هر چند با استفاده از هوش مصنوعی و فتوشاپ قصد داشتند، چهره مجاهدان و مردم فلسطین را مخدوش کنند، ولی دنیا به ماهیت صهیونیستی، پوشالی و جعلی آنان پی برد چرا که تجاوز و اشغال یک کشور با گذشت زمان مشروعیت پیدا نمی‌کند.

مومنی به راهپیمایی‌های چند صد هزار نفری حمایت از مردم مظلوم فلسطین در شهرهای اروپایی لندن ، پاریس و شهرهای بزرگ آمریکا در واشنگتن در نیویورک که اصلاً سابقه نداشت، اشاره کرد و افزود : الان هم روزی نیست که در اقصی نقاط جهان در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی علیه این رژیم صهیونیستی و جنایت‌های آنان اجتماع اعتراضی صورت نگیرد چرا که وجدان بشریت بیدار شد.

مومنی در ادامه به در پیش بودن سالروز پیروزی انقلاب و راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه اشاره کرد و افزود: این راهپیمایی جزء راهپیمایی‌هایی است که همواره زیر نظر همه مجامع  بین المللی در دنیا و رسانه‌های آنان است هر چند ممکن است به ظاهر برای آنان اهمیتی نداشته باشد اما در عمل تاثیر خودش را می‌گذارد و قطعاً حضور گسترده و میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر روی منافع ملی ما اثر مستقیم دارد و دنیا روی آن حساب می‌کند.

وی افزود: بدون تردید دشمنان نظام در درون خود متوجه می شوند که پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه مردم استوار شده و مردم همچنان در صحنه هستند. فلذا وظیفه تک تک ماست هم خودمان و هم برای همه جهاد تبیین کنیم و دعوت کنیم  تا در این راهپیمایی عظیم مردمی شرکت کنند.

دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور در ادامه به موضوع انتخابات  پیش رو اشاره کرد و افزود: انتخابات میراث انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب بارها روی آن تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری پلیس، سردار مومنی با اشاره به اهمیت و جایگاه انتخابات در تصمیمات کلان و راهبردی نظام جمهوری اسلامی، افزود: به طور میانگین در کشور سالانه یک انتخابات برگزار شد و مقام معظم رهبری فرمودند: شرکت در انتخابات هم حق و هم تکلیف است.

وی با بیان اینکه در اغلب کشورها اصلاً انتخاباتی وجود ندارد، افزود: جمهوری اسلامی ایران نه تنها انتخابات برگزار کرده بلکه اصل جمهوری اسلامی ایران را به رفراندوم گذاشته و بیش از  ۹۸ درصد  مردم به آن رای مثبت داده اند .

این مقام مسئول با بیان اینکه با برگزاری انتخابات جایگاه کشور و جمهوری اسلامی ایران و همچنین جایگاه تصمیم گیرندگان قوت و قدرت بیشتری پیدا می‌کند، افزود: انتخابات نقش مهمی در ارتقای امنیت ملی، منافع ملی و جایگاه کشور در جوامع بین المللی دارد.

 وی تاکید کرد: باید همه را بسیج  کرد و با هر ابزار و تریبونی که داریم، مشارکت را افزایش دهیم چرا که اگر این انتخابات تاثیر نداشت، استکبار جهانی همه ابزار را بسیج  نمی کرد و به دنبال القای بی تاثیری انتخابات در بین مردم نبود.

مومنی با اشاره به سرنوشت اغلب انقلاب‌های بزرگ دنیا و نابودی آنها پس از چند سال به نقش امام راحل (ره) به عنوان یک معمار بزرگ برای انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: با گذشت بیش از ۴۵ سال از عمر انقلاب، این انقلاب نسبت به روزهای اول پیروزی، بسیار قوی‌تر شده است.

وی با بیان اینکه در اغلب کشورهای دنیا که تحولات اجتماعی و انقلاب‌ها در آنجا اتفاق افتاد، برخی از ساختارهای رسمی موجود را منحل و ساختارهای جدید راه‌اندازی کردند و برخی‌ها نیز ساختارهای قدیمی را حفظ و ساختارهای انقلابی جدید راه‌اندازی نکردند، هر دوی آنها به سرعت با اهداف انقلاب فاصله گرفتن و در واقع دگرگون یا دچار مشکلات فراوانی شدند.

 سردار مومنی اضافه کرد: در کشور ما هم این بحث مطرح بود که ساختارهای رسمی  ارتش و نیروهای انتظامی منحل شوند و ساختارهای جدید راه اندازی شود، هر چند نگاه‌های مختلفی بود اما امام بر  حفظ  این ساختارها مخصوصاً ساختار نیروهای مسلح و  نیروهای انتظامی تاکید داشتند،چراکه امام راحل (ره) فرمودند: بدنه این ساختارها از مردم است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود  به تشکیل و راه اندازی کمیته‌های انقلاب اسلامی در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و حتی قبل از ۲۲ بهمن به فرمان امام راحل (ره) اشاره کرد و افزود: کمیته‌ها ابتدا در شهرها شکل گرفت و در زمان ورود و استقبال از حضرت امام (ره) رسمی ‌تر شد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رسماً کمیته بعنوان یکی از نهادها تاثیر بی‌بدیلی در تمام عرصه‌ها داشت.

مومنی به نقش کمیته انقلاب اسلامی در مقابله با منافقین و گروهک‌های ترویستی در اوایل انقلاب و حوادث برخی استان های مرزی طی سال های ۵۸ تا ۶۱ اشاره کرد و افزود: بیش از ۱۷ هزار شهروند بیگناه توسط کروهگ های منافقین در کشور اعم از معلم، کارگر، کارمند و کشاورز و  از همه اقشار ترور و به شهادت رسیدند.

مومنی با بیان اینکه امنیت و آرامش امروزکشور مرهون فداکاری‌های راد مردان و ایثارگران جان برکف نیروی انتظامی است، افزود: در اغلب کشورهای دنیا پلیس به چندین شاخه تقسیم شده اما هیچ کشوری مثل جمهوری اسلامی نیست و این افتخاری است برای فراجا که نقش مهمی در امنیت داخلی کشور دارد.

مومنی با اشاره به عملیات بزرگ پیاده روی اربعین حسینی و حضور میلیونی زائران در این مراسم معنوی به تشریح نقش مهم نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت این مراسم پرداخت و افزود: هر چند تنها وظیفه پلیس در این حوزه کنترل ترددهای مرزی، گذرنامه و ترافیک است اما در بخش‌های مختلف دیگر همچون اسکان، ایاب و ذهاب، امداد و نجات، مردم یاری کمک می کند.

وی با بیان اینکه سلامتی و امنیت دو نعمت مجهول خداوندی است، تصریح کرد: امنیت تا زمانی که هست و ما در آن قرار داریم حس نمی‌کنیم ، ولی اگر نباشد متوجه می شویم که چه نعمت بزرگی را از دست داده‌ایم.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023