اجتماعی

خرید خودرو و هدیه برای برخی مسئولان؛ سرپرست شرکت آپادانا سرام را برکنار کرد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل یکی از هلدینگ‌های صندوق، سرپرست شرکت آپاداناسرام، را براساس گزارش‌های رسیده به سامانه نظارت مردمی این صندوق، برکنار کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118 و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، در متن نامه «نعمت الله ترکی» آمده است: در راستای اجرای منویات رئیس جمهور، بارها تاکید شد که صندوق بازنشستگی کشوری در مبارزه با کج روی‌ها عزم جدی دارد و سامانه نظارت مردمی در راستای همین امر مهم راه اندازی شد.

وی تصریح کرد: گزارش‌های واصله به اینجانب حکایت از مصوباتی خارج از عرف در یکی از جلسات هیات مدیره شرکتهای ذیل هلدینگ دارد. درحالیکه اینجانب به صورت مکتوب به تمامی شرکتها ابلاغ کردم که از هرگونه اقدام تشریفاتی که مغایر با سطح زندگی عموم بازنشستگان است اجتناب کنید، دقایقی پیش از طریق سامانه نظارت مردمی مطلع شدم که در جلسه هیئت مدیره شرکت آپادانا سرام به شماره جلسه ۳۷۳، مصوباتی وضع شده که مغایر با ابلاغ‌های گذشته اینجانب و سیاست های دولت انقلابی است.

ترکی در این نامه تاکید کرده است: از آنجایی که این شرکتها متعلق به بازنشستگان است، آیا این افراد رضایت دارند که در شرکتی برای خرید خودرو جهت استفاده حوزه مدیر عامل (علیرغم داشتن خودروی دیگر) و همچنین برای خرید هدیه جهت اهداء به برخی مسئولین، مصوبه داشته باشیم!؟.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در پایان با تاکید بر لزوم تشدید نظارتها آورده است: با قید فوریت مصوبه هیئت مدیره لغو، سرپرست شرکت عزل و در خصوص اعضای هیئت مدیره که مفاد مذکور را امضا و تایید کرده‌اند، تدبیر شود. ضمنا به سایر شرکتها نیز مجددا تاکید شود مقام عالی وزارت و زیر مجموعه ایشان در مبارزه با کج رویها و فساد، با احدی تعارف ندارند.

گفتنی است، سامانه نظارت مردمی صندوق بازنشستگی کشوری ۱۶اسفندماه امسال طی مراسمی رونمایی و در سایت این صندوق به نشانی cspf.ir آغاز به کار کرد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023