اجتماعی

خزعلی: شکاف جنسیتی در بعد آموزشی به حدود «صفر» رسیده است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، با حضور در مرکز آمار ایران، بر لزوم فرهنگ سازی در امر کاهش سقط جنین تاکید کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، به مناسبت آغاز هفته ملی جمعیت، در نشستی در مرکز آمار ایران با همین موضوع حضور یافت.

خزعلی با تاکید بر ضرورت کاهش سقط جنین در کشور عنوان کرد: زمانی با تبلیغات افراطی فرهنگی شاهد رواج نگاه نامطلوبی نسبت به فرزندآوری و تعداد فرزندان زیاد درجامعه بودیم که اکنون تبعات منفی آن را شاهد هستیم، لذا ضروری است این نگاه را با توجه به فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه تغییر دهیم.

وی با اشاره به اینکه فرزندآوری و فرزند پروری باید با کیفیت مطلوب و تامین شرایط مختلف از جمله اصلاح امور اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و… رقم بخورد، گفت: گاهی به اشتباه گمان می‌شود که پرورش فرزند نیازمند شرایط اعلای اقتصادی است؛ درحالیکه با شرایط مختلف اقتصادی در صورت غنای فرهنگی می‌توان زمینه بروز و ظهور توانمندی و رشد استعدادهای فرزندان را در خانواده و جامعه رقم زد که بارها شاهد اینگونه درخشش ها بوده ایم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با پرداختن به مسئله کیفیت جمعیت، توسعه نیروی انسانی توانمند را ضرورت جامعه خواند و خاطرنشان کرد: بحمدلله ما در توسعه انسانی جزء کشورهای موفق جهان هستیم و درمقوله آموزش، شکاف جنسیتی را نزدیک به صفر رسانده‌ایم؛ لذا باید امیدوار بود در مسائل مهم خانواده و رشد جمعیت نیز به موفقیت‌های خوبی دست یابیم.

بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، وی با تاکید بر نقش مهم زنان در جامعه افزود: باید دستورالعمل و آیین‌نامه‌هایی جهت تشویق و حمایت از حضور موثر زنان در نقش‌های خانوادگی و اجتماعی وضع شود تا بانوان بتوانند به نقش مهم خانوادگی و مسئولیت بزرگ اجتماعی خود در تربیت نسل اهتمام داشته باشند، که لازمه این امر مهم، توجه به شرایط ویژه زنان در جامعه است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023