اجتماعی

خلیفه ارامنه تهران: اسرائیل عامل بهم زدن امنیت منطقه است

خلیفه ارامنه تهران تاکید کرد: اسرائیل نه فقط دشمن مردم غزه و فلسطین بلکه عامل بهم زدن امنیت و آسایش مردم منطقه است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، در جلسه دیدار با انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با اشاره به اقدامات اسرائیل در غزه اظهار کرد: متاسفانه اسرائیل جنایت بی حد و حصری را علیه مردم بی‌گناه مرتکب می‌شود.

اسقف اعظم با یادآوری اینکه وی از همان روزهای ابتدایی جنگ، اقدامات اسرائیل علیه غزه را محکوم کرده بود، ادامه داد: در همان روزهای ابتدایی، این اعمال وحشیانه اسرائیل علیه مردم فلسطین را محکوم کردم‌. البته نه فقط من، بلکه شورای خلیفه گری و مجمع نمایندگان جامعه ارامنه مراتب همدری خود در این زمینه را با ایران و فلسطین اعلام کردند.
 
وی با تاکید بر اینکه ما وظیفه خاصی در ارج نهادن تمامی افرادی که در راه حفاظت از امنیت این مملکت جان خود را فدا می‌کنند داریم،‌ خطاب به خزعلی افزود: زنان نقش بسزا و بزرگی در انقلاب اسلامی و کشور دارند. نقش زنان در ایران یک رویداد بسیار خاص است و باعث خرسندی من است که از نزدیک به شما درود و سلام بفرستم.

خلیفه ارامنه تهران در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: ما اعتقاد داریم در آخر عدالت پیروز می‌شود. ایمان داریم بالاخره اسرائیل در مقابل مبارزه ملت فلسطین شکست می‌خورد و مردم فلسطین به حقوق حقه خود می‌رسند. ما می‌دانیم دولت آمریکا در کنار حکومت غاصب اسرائیل است اما وقتی یک ملتی اراده آهنین دارد و برای به دست آوردن حقوق حقه خود فعالیت و مبارزه می‌کند، مطمئن هستیم به آن حقوق می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه جهان اسلام و جهان عرب باید متحد شوند تا به حقوق حقه خود برسند، توضیح داد: ما همیشه دعا کردیم و برای مردم فلسطین نیز مجددا دعا خواهیم کرد زیرا اعتقاد داریم دعا قدرت و قوتی دارد که به انسان نیرو می‌دهد.

خلیفه ارامنه تهران همچنین در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به انفجار گلزار شهدای کرمان و شهادت جمعی از هموطنان نیز گفت: مراتب تسلیت خودم را در خصوص انفجار کرمان که زائران برای زیارت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رفته بودند و نیز شهادت سرداران نامداری که چند روز اخیر در سوریه به شهادت رسیدند را به شما تقدیم می‌کنم.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، در این جلسه رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران مهندس آرامیانس، خانم میرزاخانیان عضو شورای خلیفه گری ارامنه تهران، آقای کاراپتیان مدیر خلیفه گری ارامنه تهران، مادر شهید زوریک مرادیان و برخی از اعضا انجمن‌های زنان حضور داشتند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023