جامعه شهری

خودروسازان با روش‌های تأمین مالی جدید ناوگان شهری را به‌روز رسانی کنند

معاون‌امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های‌کشور گفت: نمایشگاه‌های حوزه مدیریت شهری با توجه به انتظارات جامعه و ضرورت ورود شهرداری‌ها به عرصه‌های جدید مدیریتی برای اداره مناسب شهرها، باید فضای بازآفرینی تفکرات و عرصه ای برای گره‌گشایی از مشکلات شهرداری ها باشد تا معامله‌ای برد- برد و تفاهمی دوجانبه به وجود آید.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، سید سجاد انوشه در مراسم اختتامیه نمایشگاه «شهرایران» که از یکم بهمن‌ماه در مصلای امام خمینی(ره) برپا شده بود، سخن می گفت، با بیان اینکه نمایشگاه‌های تخصصی در حوزه شهرداری‌ها حائز اهمیت است، افزود: در نخستین دوره نمایشگاه شهرایران حوزه‌های دولتی و خصوصی که شهرداری‌ها با آن مرتبطند، حضور داشتند و امیدواریم در آینده این نمایشگاه به صورت منسجم‌تر و همگراتر برگزار شود و به سمتی برویم که این‌گونه از آلودگی هوا، پسماند، ترافیک شهری و… رنج نبریم.

انوشه در ادامه گفت: در حوزه مدیریت پسماند طرح‌های مختلفی در استانهای کشور در حال اجراست و در حال حاضر بیش از۳۰ پروژه در این حوزه اجرا می‌شود و هرکدام نیازمند فناری های جدید هستند. حمل و نقل، بازآفرینی، خدمات شهری و… هرکدام با چالش‌هایی روبرو هستند که راهکارهایی برای رفع آنها وجود دارد و این امکان در این نمایشگاه گردآوری شده بود و در دوره بعد با جدیت در دستورکار قرار دارد.

وی اضافه کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی شهری ما باید نوسازی جدی‌تری داشته باشد و ما نیز به صورت ویژه کار را پیگیری می‌کنیم تا شهروندان راحت و مطمئن از این خدمات بهره ببرند. در این راه چالش‌هایی از جمله تأمین مالی و نوع تعامل با خودروسازها وجود دارد و خودروسازها می‌توانند در فضای نمایشگاهی مهمترین دستاورد خود را عرضه و بعد از نمایشگاه آنها را باتوجه به نظرات شهرداری ها توسعه دهند.

انوشه افزود: شهرداری‌ها ظرفیت تهاتر و تأمین مالی گسترده‌ای دارند و این موارد باید در این نمایشگاه و نشست های تخصصی جانبی آن با الگوهای مختلف تأمین مالی توسط خودروسازان و موسسات مالی دیده شود.

وی ادامه داد: خودروسازان باید روش های تأمین مالی قدیم را نادیده گرفته و با روش‌های تأمین مالی جدید ناوگان شهری را به‌روز رسانی کنند تا هم خودشان بهره برداری خوبی از این تعامل برده و هم شهرداری‌ها زمینه رضایتمندی شهروندان را ایجاد کنند.

انوشه افزود: حوزه بازآفرینی به‌عنوان یکی از محورهای بسیار مهم برای پیشرفت کشور مطرح است و معضلات اجتماعی و  اقتصادی را پوشش داده و باید در حوزه صنعت، اشتغال و فرهنگ پیشران بوده تا سرمایه اجتماعی ویژه‌ای ایجاد و گره گشای مشکلات مردم باشد.

وی تصریح کرد: عمده شهرداری‌ها با این مشکلات درگیر هستند و مجموعه‌های حاضر در نمایشگاه «شهرایران» می‌توانند این معضلات را پوشش دهند.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: در حوزه مدیریت پسماند طرح‌های مختلفی در استانهای کشور در حال اجراست و در حال حاضر بیش از۳۰ پروژه اجرا می‌شود که هرکدام نیازمند فناوری‌های جدیدی هستند و از شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه باید کمک گرفت.

انوشه اضافه کرد: این نمایشگاه صرفاً به صورت عمومی برگزار نمی‌شود؛ بلکه با حضور دستگاه‌های مختلف دولتی، خصوصی و… زمینه‌ای برای اتصال صنعت، علم و شرکت دانش بنیان به حوزه مدیریت شهری برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از هر یک از دهیاری‌ها و شهرداری‌ها که از فناوری‌های نوین و روش‌های نوآور استفاده و الگوهای جدیدی ارائه کنند، حمایت می‌کند زیرا الگوهای جدید گره گشا و زمینه ساز توسعه مدیریت شهری و ایجاد رضایتمندی شهروندان است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، انوشه گفت: موضوعاتی چون فضای سبز، پسماند، زباله، حمل و نقل، ایمنی و فناوری اطلاعات شهرداری‌ها مدام با شهروندان در ارتباط است و زمینه خوبی برای خدمت به هم‌وطنان ایجاد شده است و امیدواریم این همکاری‌های دانش بنیان زمینه ساز رشد، ارتقاء و تعالی کشور عزیزمان ایران باشد.

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023