گردشگری و سفر

دانش‌آموزان با فرهنگ سفر آشنا می‌شوند

با همکاری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و وزارت آموزش و پرورش، پویش «یک کلاس ـ یک تور» با هدف آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ سفر و ظرفیت‌های گردشگری کشور راه‌اندازی شد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، طبق تعامل و همکاری صورت گرفته میان معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش و معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از این پس، پویش «یک کلاس ـ یک تور» در مدارس کشور اجرا می‌شود تا بر مبنای آن دانش‌آموزان بتوانند در اردوها و گشت‌های رایج در مدارس با مشاغل حوزه گردشگری، آثار تاریخی و فرهنگی، جاذبه‌های گردشگری و در مجموع، فرهنگ سفر آشنا شوند.

در این پویش دانش‌آموزان می‌توانند حضور در تور گردشگری را به صورت تخصصی با مشارکت راهنمایان تور، تجربه کنند و همانند گردشگران حرفه‌ای در سفرهای هدفمند، گروهی و استاندارد حضور داشته باشند.  

 دانش‌آموزان با فرهنگ سفر آشنا می‌شوند

پیش از این، تجربه همیار گردشگر در کارنامه همکاری دو وزارتخانه وجود دارد که پویش یک کلاس ـ یک تور که سفرهای تربیتی را در پی خواهد داشت، وجه تکامل یافته این ارتباط دو سویه به شمار می‌آید.

معانت گردشگری همچنین اعلام کرد: این پویش همزمان با آغاز سال تحصیلی در استان‌هایی از جمله زنجان، هرمزگان، کردستان، خراسان‌جنوبی و …  با مشارکت  دانش‌آموزان در تاسیسات گردشگری، موزه‌ها و مراکز تاریخی، فرهنگی و گردشگری با همراهی راهنمایان تخصصی گردشگری درحال اجرا است.  

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023