گردشگری و سفر

در ایران امنیت بالایی را احساس خواهید کرد

معاون گردشگری کشور خطاب به گردشگران چینی گفت: شما در ایران امنیت بالایی را احساس خواهید کرد و می‌توانید براحتی با قومیت‌های مختلف ما گفت‌وگو کنید.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، علی‌اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی ـ در حاشیه بازدید تعدادی از فعالان حوزه گردشگری از سعدآباد که در قالب تور آشناسازی به ایران سفر کرده‌اند، با چانگ هوآ ـ سفیر چین در ایران دیدار و  درباره راهکارهای تقویت حوزه گردشگری بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

معاون گردشگری با اشاره به دیدارهای قبلی با سفیر چین و مؤثر خواندن آن‌ نشست‌ها، گفت: ما آماده معرفی شهرهای ایران هستیم تا مقاصد جدیدی برای گردشگران چینی تعریف شود؛ چرا که یکی از زمینه‌های مهم همکاری بین دو کشور حوزه گردشگری است که در حضور رؤسای جمهوری دو کشور سند همکاری آن امضا شده است و ما در همین رابطه پیشنهاد تشکیل کمیته فنی را دادیم تا شرایط بهتری برای حضور و سفر گردشگران دو کشور فراهم شود.

شالبافیان به برگزاری نشست دفاتر خدمات مسافرتی دو کشور تا حدود دو ماه دیگر، اشاره کرد و افزود: انتظار ما این است که کمیته فنی همکاری‌های گردشگری دو کشور هم‌زمان با برگزاری نشست دفاتر خدمات مسافرتی تشکیل شود.

او بیان کرد: پیش‌بینی ما این است که تعداد گردشگران چینی که به ایران می‌آیند زیاد خواهد شد. برای همین روی تقویت گردشگری با چین تاکید داریم این موضوع بعد از بازگشت آقای رئیسی ـ رییس‌جمهور ـ  از چین از سوی دفتر رئیس‌جمهوری به ما اطلاع شده است.

معاون گردشگری کشور همچنین گفت: درخواست داریم شهرهای بیشتری از ایران به گردشگران چینی معرفی شود.

او در ادامه از سرمایه‌گذاران چینی برای سفر به ایران و سرمایه‌گذاری در حوزه تاسیسات گردشگری ایران دعوت کرد و افزود: ما آماده حمایت از سرمایه‌گذاران هستیم.

شالبافیان سپس خطاب به سفیر چین در ایران گفت: در روز ۲۶ آوریل (ششم اردیبهشت) میزبان سفرای تعدادی از کشورها هستیم که از شما هم دعوت می‌کنیم. یکی از موضوعاتی که  همزمان با این نشست برگزار می‌شود برنامه‌های مرتبط با گردشگری عشایر است که مهمانان و سفرا از نزدیک شاهد کوچ عشایر هستند.

معاون گردشگری همچنین در جمع تعدادی از فعالان حوزه گردشگری چین که به ایران سفر کرده‌اند، یادآور شد: سابقه روابط ایران و چین به ۲۵۰۰ سال قبل بازمی‌گردد که جاده ابریشم نماد روابط بین این دو کشور است و اکنون نیز اراده دولت‌ها بر تقویت، استحکام و تسهیل روابط بین دو ملت خصوصا گردشگری است.

شالبافیان اضافه کرد: دولت ایران در افزایش جذب گردشگران و مهمانان از چین همواره تسهیل ورود گردشگران را در دستور کار داشته است و بر همین اساس به صورت داوطلبانه روادید را برای گردشگران چینی لغو کرده است و پروازهای متعدد مستقیم به چین وجود دارد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به گردشگران چینی گفت: شما در ایران امنیت بالایی را احساس خواهید کرد و می‌توانید براحتی با قومیت‌های مختلف ما گفت‌وگو کنید. البته در سفر چند روزه، شما (در این سفر) امکان بازدید از تمام استان‌های ایران را ندارید برای همین پیشنهاد می‌کنم در سفرهای بعدی از دیگر مناطق زیبای کشورمان بازدید به عمل آوردید و بیش از پیش با جاذبه‌های گردشگری ایران آشنا شوید.

چانگ هوآ ـ سفیر چین در ایران ـ نیز در این نشست با تاکید بر تقویت روابط و تسهیل در سفر مردم دو کشور، گفت: ایران یک کشور مهم در منطقه است و جایگاه ویژه‌ای در گردشگری دارد

او در سخنانی کوتاه در این مراسم بیان کرد: ایران و چین از دیرباز باهم روابط دوستانه داشتند و این سفر باعث آشنایی هرچه بیشتر مردم دو کشور از یکدیگر خواهد شد.

سفیر ایران در چین همچنین گفت: شما ایرانی‌ها غذاهای خوبی دارید، اماکن تاریخی بی‌نظیری دارید و جاذبه‌های مهمی در ایران وجود دارد. تمایل داریم که گردشگری ایران و چین باهم توسعه یابد. از شما نیز دعوت می‌کنم که در سفر به چین از جاذبه‌های گردشگری این کشور بازدید کنید.

بنابر گزارش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه این دیدار جمعی از فعالان حوزه گردشگری چین که در قالب تور آشناسازی به ایران سفر کرده‌اند، از بخش‌های مختلف مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بازدید کردند.

نخستین گروه از فعالان حوزه گردشگری چین پس از لغو محدودیت‌های کرونا، بامداد سه‌شنبه ۲۲ فروردین‌ماه از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد تهران شدند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023