جامعه شهری

دستاوردهای رویداد «ریحان‌شهر» برای پایتخت

مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران دستاوردهای رویداد ریحان‌شهر را تشریح کرد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مریم اردبیلی، مدیرکل امور زنان و خانواده شهرداری تهران با اشاره به اینکه رویداد ریحان شهر در ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۲ با حضور کنشگران و فعالان حوزه زنان و خانواده به ویژه شرکت کنندگان دوره‌های قبلی و مجریان طرح‌های گذشته وارد فصل سوم شد، گفت: این رویداد در راستای بررسی ایده‌ها و تبدیل آنها به طرح‌های اجتماع محله محور، تشکیل تیم ها توسط مجریان و همچنین شناخت دقیق مسائل زنان و خانواده در محلات پایتخت برگزار شده است.

وی افزود: در ادامه روند کار، جلسات توجیهی به صورت منطقه‌ای و یا ناحیه ای هم برگزار و کنشگران و فعالان اجتماعی و الزامات اجرایی ریحان شهر اعلام شده است. باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر جلسات راهبری و بررسی طرح‌ها، داوری و تدوین شرح خدمات مقدماتی مناطق ۲۲ گانه در حال انجام است و مقرر شده است که ضمن تشکیل کمیته داوری، طرح‌های نهایی انتخاب و مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش شهر، مریم اردبیلی در خصوص دستاوردهای دو دوره گذشته رویداد ریحان شهر مطرح کرد: شناسایی فعالان محلات شهر تهران، تدوین شاخص‌های داوری، تهیه کتاب، مشاوره و منتورینگ ۲۹ طرح در رویداد اول و ۷۰ طرح در رویداد دوم، حمایت از ۱۴ طرح در دوره نخست و ۳۷ طرح در فصل دوم و در نهایت برگزاری دوره آموزشی ارتقای مشارکت‌های اجتماع محور زنان از جمله دستاوردهای این رویداد در دوره‌های گذشته بوده است.

انتهای‌ پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023