اجتماعی

دفاع خزعلی از حمایت‌های دولت سیزدهم از ورزش بانوان

معاون امور زنان رئیس‌جمهور حمایت‌های دولت از ورزش بانوان را خوب اما نیازمند افزایش بیشتر دانست.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، انسیه خزعلی در حاشیه بازدید از نمایشگاه روایت خدمت در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته در رشته فوتبال بانوان و اعزام آنان که با هواپیمای اختصاصی انجام شد حتی بانوانی که شرایط ویژه داشتند با حمایت‌های دولت موجبات حضور آنان در رقابت‌های ورزشی فراهم شد و نقش مادر بودن مانع از پیشرفت ورزشی آنان نشد.

خزعلی از تصویب قوانین مناسب در دولت سیزدهم برای توسعه ورزش بانوان سخن گفت و افزود: قوانین و حریم‌های خوبی در حوزه ورزش بانوان به تصویب رسیده است که آن‌ها موجب حضور بیشتر بانوان ورزشکار ایرانی در رقابت‌های ورزشی و ارتقاء رقابت بانوان ورزشکار ایران در رقابت‌های بین‌المللی شده است.

معاون امور زنان رئیس جمهور ادامه داد: مدال‌هایی که بانوان ایران طی دو سال گذشته در ورزش‌های همگانی و عمومی کسب کرده‌اند از نظر کمیت کم کم در حال برابر شدن با مدال‌های آقایان است و امیدوارم بانوان ورزشکار کشور حضور فراگیرتری در رقابت‌های خارجی پیدا کنند.

خزعلی ادامه داد: دولت خدمتگزار در عرصه زن و خانواده ۱۲ خدمت و دستاورد مهم از جمله ارتقاء جایگاه زنان همتراز با مردان، تدوین سوابق زنان سرپرست خانوار، بیمه زنان و بیمه زوجین نابارور داشته است.

معاون امور زنان رئیس جمهور همچنین در حاشیه نمایشگاه در برنامه تلویزیونی که به صورت زنده بر روی آنتن شبکه دو سیما پخش شد حضور یافت.

معاون امور زنان رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اظهار تاسف از وجود موانع فرهنگی و اقتصادی ازدواج جوانان گفت: ازدواج‌های انحرافی از مهمترین خطرات جامعه امروز ایران و خانواده‌هاست. راه مقابله با آن شناساندن، تثبیت و ترویج خانواده با هویت است. نباید اجازه داد فرهنگ وارداتی غرب در جامعه ایران جایگزین شود.

خزعلی ادامه داد: با کمک نیروهای مردمی و سمن‌های مردم نهاد مهارت خانواده‌ها در حوزه‌های گفت‌وگو، بازی، زیستن و تعامل با محیط زیست و با رسانه‌ها را آغاز کردیم.

معاون امور زنان رئیس‌جمهور در عین حال قوانین ایران را مانع ترویج ازدواج انحرافی دانست و خاطرنشان کرد: قانون جمعیت و تعالی خانواده، ساختن خانواده خوشبخت را به سرانجام می‌رساند.

معاون امور زنان رئیس جمهور مهمترین درخواست بانوان را حضور موثرتر در جامعه اعلام کرد و افزود: شرایط اجتماعی و اقتصادی و فضای مجازی شرایطی‌ را برای خانواده‌ها بوجود آورده است که  ازدواج خانواده‌ها را تحت الشعاع قرار داده است و دولت در حال کاستن از این مشکلات است.

خزعلی اشتغال منعطف را از جمله راهکارهای دولت برای کاستن از این مشکلات اعلام کرد و افزود: اشتغال منعطف را در برنامه هفتم توسعه دنبال می‌کنیم به نحوی که هم فرزندآوری و هم فرزند پروری در بهترین صورت حاصل شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش ارتقاء پست‌های مدیریتی بانوان در نظام دیوانی کشور را متاثر از فرهنگ مردانه دانست و افزود: وضعیت بانوان در پست‌های میانی و پایه شرایط خوبی دارد اما هنوز با شرایط مطلوب فاصله دارد. امیدوارم با اهتمام رئیس جمهور پیگیری این مسئله در دستگاه‌های دولتی این مسئله نیز حل شود.

معاون امور زنان رئیس جمهور از اختصاص اعتبار زن و خانواده به صورت خاص در سفرهای استانی هیئت دولت خبر داد و افزود: این اعتبار صرف احداث، تجهیز و تکمیل ورزشگاه‌ها و پارک‌های مختص بانوان خواهد شد.
انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023