جامعه شهری

ذخیره سیب و پرتقال شب عید و خرمای ماه رمضان در انبارهای شهرداری

شهردار تهران از ذخیره پرتقال و خرمای شب عید و ماه رمضان، با کیفیت عالی در انبارهای شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، علیرضا زاکانی در آیین بهره‌برداری از ۲۲ بازار میوه و تره‌بار در شهر تهران که امروز با حضور معاونین شهرداری تهران و اعضای شورای شهر تهران برگزار شد، ضمن تبریک عید مبعث و ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: ۴۵ سال از سن نظام اسلامی می‌گذرد و فردا نیز با حضور گرم خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم؛ انقلابی که به تعبیر امام راحل انفجار نور بود. جهان‌خواران مسیری را ترسیم کرده بودند که جهان را غارت کنند و این انقلاب این مسیر آنها را برهم زد. ظرف ۴۵ سال گذشته برای ما و دشمن تجربه شد چرا که هرچه او خواست نشد و ما هرچه اراده کردیم بر مبنای اسلام و تبعیت از رهبری با خدمت به مردم، پیروزی به دست آوردیم.

وی اضافه کرد: مردم صاحب این انقلاب و کشور هستند و عنایت خداوند اساس پشتیبانی و استمراردهنده این انقلاب بود. با تکیه بر حضور مردم در صحنه و ایجاد رضایتمندی برای مردم، رضایت خداوند و اهل بیت را می‌توانیم به دست آوریم. در حقیقت دشمن کوشید دو ویژگی ایمان و امید را خشک کند. تلاش کرد با درگیر کردن مردم در حوزه معیشت شرایط جامعه را دگرگون کند و در این میان ما به عنوان خدمت‌گزار مردم در نقطه مقابل دشمن باید امیدافزایی را با ارائه خدمات جدید به مردم افزایش می‌دادیم لذا از مردادماه سال گذشته طریق جدیدی را هر هفته تحت عنوان پویش امید و افتخار دنبال کردیم.

شهردار تهران ادامه داد: در ۱۰۰ پویش امید و افتخار ۸۶۱ پروژه را تا به امروز انجام دادیم که ۸۴ درصد آن در همین دوره آغاز و خاتمه پیدا کرده و ۱۶ درصد نیز از دوره قبل شروع شده بود که در این دوره تکمیل و خاتمه پیدا کرد. ۱۷۸ هزار میلیارد تومان ارزش ریالی پروژه‌های انجام شده بوده که اگر آغاز پروژه‌های مسکن را به آن اضافه کنیم ۴۲۹ هزار میلیارد تومان می‌شود که در حال اجراست. به این ترتیب به احدی که با مردم داشتیم وفا کردیم و خدمت استمرار پیدا کرد. هر هفته افتتاح داشتیم و نوع انتخاب این پروژه‌ها و اقدامات نیز معطوف به ایجاد رضایتمندی مردم بود. در حقیقت تلاش کردیم در ارائه خدمات ایجاد امید برای مردم به همراه یک افزوده باشد.

زاکانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این‌که در ادوار گذشته نگاهی وجود داشت که معتقد بود تهران را گران کنند تا مردم از تهران بروند و خلوت شود اظهارکرد: بدترین راهی که عده‌ای برای مردم انتخاب کرده بودند؛ در نقطه مقابل راه دیگر این بود که تهران را ارزان کرد و مشکلات آن همچون آلودگی هوا، ترافیک، بی‌مسکنی و بدمسکنی را حل و فصل کرد؛ قطعا این اقدامات انجام شدنی است و ما در این مسیر گام برمی‌داریم.

وی با تاکید بر این‌که وظیفه مسئولان نوکری و خدمت به مردم است، افزود: شروع گرانی‌ها از تهران موجب شد این گرانی‌ها در کل کشور تسری پیدا کند لذا راه‌حل این است که از همان‌جا که گرانی آغاز شده، ارزانی آغاز شود. انجام ۸۶۱ پروژه در پویش‌های امید و افتخار در راستای ارزان‌تر کردن تهران بوده است. در حقیقت ما در سه سرفصل برای ارزان‌کردن تهران برنامه ‌ریزی کردیم؛ نخست معیشت مردم را هدف قرار دادیم و سرفصل دوم ناظر به مسکن مردم و سرفصل سوم ناظر به ارائه خدمات به مردم بود که برنامه ‌ریزی‌های لازم صورت گرفت.

شهردار تهران اضافه کرد: ما در حوزه میادین با خدمتی مواجه بودیم که کاستی‌هایی داشت اما خوشبختانه با توسعه میادین امروز یک میلیون تراکنش روزانه در میادین میوه و تره‌بار انجام می‌شود. نقش ما در تهران تنظیم‌گری و ارائه خدمات است و در کل کشور نیز نقش تنظیم‌گری را ایفا می‌کنیم. در حوزه معیشت به نیاز خانوار توجه کردیم موضوعی که امروز دغدغه اصلی دولت است و توجه به معیشت مردم در دستور کار قرار گرفته است. در همین راستا در دولت تیمی مشخص شده تا خدمات ویژه‌ای در تهران ارائه شود. از سوی دیگر ما پوشاک و لوازم منزل را هدف ‌گذاری کردیم تا بار معیشت مردم را کم کنیم. در این راستا نیز سازمان میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های شهروند ابزار تحقق این برنامه ‌ریزی‌ها هستند.

وی ادامه داد: در ابتدا که مدیریت شهری را تحویل گرفتیم فروشگاه‌های شهروند ۴۲ شعبه داشتند که امروز به ۵۴ شعبه افزایش افزایش پیدا کرده و در حقیقت ۱۲ شعبه فروشگاه شهروند افزوده شد و امروز ۲۰ شهروند ما خدمات تحویل درب منزل دارند و از امروز نیز ۲۵ میدان میوه و تره‌بار ارائه خدمات تحویل در درب منزل را آغاز خواهند کرد. این اقدامات تحت عنوان اپلیکیشن موبایلی شهرزاد انجام می‌شود که امروز حدود ۱۷ خدمت در آن ارائه می‌شود.

شهردار تهران تاکید کرد: در تهران روزانه ۳۰۰ تن گوشت به عنوان نیاز این شهر توزیع می‌شود اما قیمت‌های ارائه این گوشت متفاوت است و هر کس هرچقدر که می‌خواهد این گوشت را به فروش می‌رساند ما در میادین میوه و تره‌بار روزانه ۷۰ تن گوشت و در شهروند نیز ۳۰ تن گوشت یعنی در مجموع روزانه ۱۰۰ تن گوشت از ۳۰۰ تن نیاز شهر تهران را با قیمت مناسب توزیع می‌کنیم و از امروز نیز تحویل گوشت درب منزل انجام می‌شود. به این ترتیب تعهد به مردم را گام به گام اجرایی می‌کنیم.

زاکانی ادامه داد: سیب و پرتقال شب عید را خریداری کرده‌ایم ؛سیب و پرتقالی با کیفیت که صادراتی هستند و این محصولات را با قیمتی مناسب که زیر قیمت امروز بازار است عرضه خواهیم کرد. سیب و پرتقال شب عید و خرمای ماه مبارک رمضان خریداری و در انبارها قرار گرفته که همگی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند.

شهردار تهران با اشاره به توجه به موضوع مسکن در تهران به عنوان سرفصل دوم ارزان کردن تهران اظهار کرد: امروز رسیدن به مسکن برای عده‌ای خواب و خیال شده در همین راستا هفته آینده احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی آغاز خواهد شد. این واحدهای مسکونی در قالب بسته‌ای انجام می‌شود که پشت سرهم این بسته‌ها اجرایی خواهد شد و در حقیقت کار بزرگی را در تهران رقم می‌زند. در سرفصل سوم که ارائه خدمات به مردم بود نیز زیرساخت‌های فرهنگی، ورزشی و … فراهم شده و به صورت هوشمند در اختیار مردم قرار می‌گیرد. ما برای اقشار مختلف همچون کهنسالان، زنان باردار، معلمان و اساتید دانشگاه و … خدمات خاص ارائه خواهیم کرد.

وی در پایان تاکید کرد: این وظیفه ماست ما کار خود را انجام می‌دهیم و حتی کار دیگران را نیز گردن می‌گیریم ولی اگر کسی بخواهد فرافکنی کند نمی‌گذاریم این کار را انجام دهد. یکی از مدیران دوره گذشته در نخستین روزهایی که مدیریت شهری را تحویل گرفته بودیم به من گفت غصه نخور ما دو سال و نیم است که تهران را رها کرده‌ایم و خودش به پیش می‌رود، بله به پیش می‌رود اما به ته دره. ما ۸۸۰ دستگاه اتوبوسی را که تحویل گرفته‌ایم در حال حاضر به ۲۳۰۰ دستگاه رساندیم و با خرید اتوبوس از داخل و خارج این رقم را افزایش می‌دهیم. ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس به این ارقام اضافه می‌شود و در مجموع به ۷۰۰۰ دستگاه اتوبوس می‌رسد که ۳۰۰۰ دستگاه آن برقی است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023