گردشگری و سفر

راه‌اندازی ستاد دائمی سفر در تیران و کرون اولویت باشد

مجله خبری آبادی 118/اصفهان معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار تیران و کرون با اشاره به فرصت‌های گردشگری و رونق این صنعت در شهرستان گفت: راه‌اندازی ستاد دائمی تسهیلات سفر در این منطقه ضرورت دارد و باید در اولویت قرار گیرد.

امیر عرب در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118 با اشاره به تحولاتی که در حوزه گردشگری تیران و کرون رقم خورده، اظهار کرد: این شهرستان پتانسیل خوبی در جذب گردشگر در فصول مختلف سال دارد و با جذب سرمایه‌گذار و برنامه‌ریزی هدفمند می‌توانیم شاهد رشد اقتصادی با رونق صنعت گردشگری باشیم.

وی با بیان اینکه این شهرستان دروازه گردشگری غرب استان اصفهان و دارای جاذبه‌های بکر طبیعی و تاریخی مثل قلعه قمیشلو، روستاهای گردشگری، منطقه طبیعی مرغاب و درب‌ها و کوچه‌باغ‌های جذاب است، افزود: این منطقه در مسیر تردد مناطق جنوبی کشور و استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری قرار دارد و جز مناطق ورودی به اصفهان محسوب می‌شود.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار تیران و کرون، ادامه داد: با راه‌اندازی چهار اقامتگاه بوم گردی در این منطقه، امکان اسکان یکصد نفر در هر شبانه‌روز فراهم است.

وی فقدان این امکانات در دهه‌های گذشته را چالشی بزرگ پیش روی صنعت گردشگری این شهرستان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر شرایط برای سرمایه‌گذاری و فعالیت در حوزه گردشگری فراهم است و نگاه مسئولان شهری در این حوزه روند روبه رشدی را به وجود آورده که تحول‌آفرین است.

به گفته عرب، ستاد تسهیلات سفر دائمی در این شهرستان امکان جذب گردشگری و ارائه خدمات در طول سال را تسهیل می‌کند و این موضوع جز مأموریت‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به حجم نزدیک به یک‌میلیون تردد خودروهای سواری در ایام نوروز در جاده‌های این شهرستان، اظهار کرد: بیشترین تردد در محور داران به تیران بوده که افزایش ورودی به استان اصفهان و این شهرستان به حساب می‌آید.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار تیران و کرون با بیان اینکه در مدت ۲۰ روز طرح نوروزی ۱۵۰ هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری رسمی و غیررسمی بازدید کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این موضوع سرمایه‌ای ارزشمند برای توسعه گردشگری بوده و در ایام تابستان و بعد از آن جذب بیشتر توریست خواهد شد.

وی به وضعیت جاده‌های این شهرستان اشاره کرد و گفت: ایمنی راه‌ها جز ضرورت‌ها به حساب می‌آید تا شاهد کاهش حوادث ترافیکی باشیم.

به گفته رئیس شورای ترافیک شهرستان تیران و کرون این شهرستان در سال ۱۴۰۱ رتبه برتر کاهش تصادفات را داشته، ولی به سبب تصادفات فوتی جاده‌ای، در نوروز امسال افزایش تصادفات را شاهد بودیم.

وی خاطرنشان کرد: جان باختن پنج نفر در جاده‌های این شهرستان از جمله حوادث ترافیکی بود که یک مورد از این حادثه‌ها به دلیل نزاع و درگیری بین دو راننده منجر به وقوع حادثه و جان باختن دو نفر شده بود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023