اجتماعی

راه‌اندازی ۱۳ هزار شغل برای خانواده شهدا و ایثارگران/شیوه شناسایی واجدین شرایط

راه‌اندازی ۱۳ هزار شغل برای خانواده شهدا و ایثارگران/شیوه شناسایی واجدین شرایط

مدیرعامل بنیاد برکت از راه‌اندازی ۴۳۰۰ طرح اشتغال برای خانواده شهدا و ایثارگران در سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور ایجاد نزدیک به ۱۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را به همراه داشته است.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، محمد ترکمانه خاطرنشان کرد: ۴ هزار طرح اشتغال دیگر با ظرفیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم نیز در شرف راه‌اندازی است.
وی تصریح کرد: طرح‌های راه‌اندازی شده و در شرف ایجاد برای خانواده شهدا و ایثارگران در راستای سیاست و راهبرد اصولی بنیاد برکت در توانمندسازی و ایجاد اشتغال ویژه اقشار اجتماعی است.
ترکمانه با تاکید بر اشتغال‌زایی برای خانواده شهدا و ایثارگران در سراسر کشور اظهار کرد: استان‌های خوزستان، فارس و کرمان بیشترین سهم را از این طرح‌های اشتغال دارند.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، ۷۷ درصد طرح‌های اشتغال ویژه خانواده شهدا و ایثارگران به شکل انفرادی ایجاد شده و ۲۳ درصد در قالب کسب‌وکارهای کارگاهی است.
ترکمانه اضافه کرد: ۴۴ درصد طرح‌های اشتغال راه‌اندازی شده در حوزه خدمات، ۳۴ درصد در کشاورزی و ۲۲ درصد در زمینه صنعت است. همچنین پرورش طیور، کیف و کفش، خدمات آموزشی، صنایع دستی، خدمات کشاورزی و فنی ساختمان بیشترین رسته‌های مشاغل ایجاد شده را به خود اختصاص می‌دهند.
وی درباره شیوه شناسایی واجدین شرایط نیز توضیح داد: خانواده شهدا و ایثارگران مشمول این طرح توسط بنیاد شهید انقلاب اسلامی معرفی شده یا با همکاری تسهیل‌گران بنیاد برکت شناسایی می‌شوند.
 مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: تا به امروز و در مجموع، ۷ هزار و ۲۵۰ طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت ۲۱ هزار و ۷۵۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم برای خانواده شهدا و ایثارگران راه‌اندازی شده است.
ترکمانه در پایان با تاکید بر اشتغال‌زایی برای اقشار ویژه اجتماعی بیان کرد: تا به امروز بیش از ۴۳ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور برای این اقشار شامل ۱۶ هزار و ۵۰۰ طرح زنان سرپرست خانوار، ۷ هزار طرح خانواده شهدا و ایثاگران، ۷ هزار و ۲۰۰ طرح معلولان، ۲ هزار طرح زندانیان و خانواده‌هایشان و ۱۰ هزار و ۵۰۰ طرح ویژه کولبران و سوخت‌بران راه‌اندازی شده و استقرار یافته است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023