گردشگری و سفر

رشد دو برابری بازدید مسافران نوروزی از جاذبه‌های گردشگری استان مرکزی

مجله خبری آبادی 118/مرکزی معاون گردشگری استان مرکزی گفت: بازدید مسافران نوروزی از جاذبه های گردشگری استان مرکزی نسبت به سال گذشته دو برابر رشد داشته است.

حسن حسینی در گفت و گو با مجله خبری آبادی 118، با اشاره به استقبال بسیار مطلوب مسافرین و گردشگران نوروزی از استان مرکزی در طول تعطیلات، اظهار کرد: در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ بالغ بر یک میلیون و ۷۲۶ هزار و و ۲۰ نفر از اماکن و جاذبه های گردشگری استان مرکزی بازدید کردند.

وی تعداد اقامت در استان را ۲۰۴ هزار و ۳۴۲ نفر برشمرد و گفت: از اقدامات موثر انجام شده توسط استان مرکزی برای جذب و جلب گردشگر و مسافر، معرفی استان و جاذبه های تاریخی و طبیعی آن در فضای مجازی، وب سایت و اپلیکیشن گردشگری و تامین زیرساخت های مناسب اعم از اقامت و پذیرایی بوده است که همین امر باعث شد میزان بازدید از جاذبه های گردشگری استان در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شود.

حسینی استان افزود: میزان اقامت در هتل های استان در ایام نوروز و در واقع ضریب اشغال آن به ۸۵ درصد و میزان اقامت در اقامتگاه های بومگردی استان نیز به ۹۰ درصد رسید، البته خسارت های ناشی از بیماری کرونا در طول دو سال اخیر بیش از این است. این ضریب اشغال ها بخشی از خسارت های وارده ناشی از کرونا را جبران کرده ولی همچنان خسارت ها و زیان های وارده باقی است.

وی اضافه کرد: استان مرکزی دارای ۱۶ موزه دولتی و خصوصی است که در تعطیلات نوروزی ۱۴ هزار و ۴۱۸ نفر از این موزه بازدید داشتند.

معاون گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی در واقع یک استان عبوری و گذری محسوب می شود، اما با توجه به جاذبه های گردشگری همواره در طول سال های اخیر تلاش بر این بوده است که به یک استان اقامتی تبدیل شود و گردشگران و مسافران نیز این استان را به عنوان مقصد انتخاب کنند که این تلاش ها در سال جاری همچنان ادامه خواهد داشت.

حسینی معرفی استان مرکزی به عنوان منطقه هدف گردشگری، تکمیل و تامین زیرساخت های جاذبه های گردشگری شاخص، همکاری و همپوشانی دستگاه ها در اجرای سند راهبردی گردشگری در استان و به‌روزرسانی طرح جامع گردشگری استان و برش شهرستانی و اجرای این طرح را بخشی از برنامه ریزی ها و اهداف گردشگری استان مرکزی در سال ۱۴۰۲ بیان کرد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023