گردشگری و سفر

زیرساخت‌های حضور گردشگر در «قلعه جوق» فراهم نیست

مجله خبری آبادی 118/همدان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فامنین با اشاره به اینکه در حال حاضر زیرساخت‌ها برای بازدید از بنای تاریخی «قلعه جوق» فراهم نیست، گفت: لازمه بازدید گردشگر از این جاذبه تاریخی آماده شدن زیرساخت، تامین نیروی انسانی و اعتبار است.

حمیدرضا زارعی در گفت‌وگو با مجله خبری آبادی 118، با اشاره به اینکه این قلعه تاریخی در روستای هدف گردشگری قلعه جوق قرار دارد، اظهار کرد: خوشبختانه غار و دستکند این روستا سالم است و قلعه هم نسبتا وضعیت مطلوبی دارد.

وی با اعلام اینکه تلاش می‌کنیم مسیر روستا تا غار به ثبت ملی برسد، عنون کرد: این مسیر بکر و دست نخورده می‌تواند جاذبه طبیعی برای جذب گردشگر باشد و پرونده ثبت آن در دست انجام است.         

زارعی با اشاره به اینکه برای آشنایی روستاییان با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی روستا اقداماتی انجام شده است، بیان کرد: در محوطه غار کمپینگی با همکاری دهیاری طراحی شد تا حداقل زیرساخت‌ها برای حضور مسافر مهیا باشد.

وی در ادامه در مورد تاسیسات گردشگری شهرستان فامنین گفت: در حال حاضر دو متقاضی مجتمع بین راهی در دستور کار است، همچنین یک هتل و دو مجتمع بین راهی در شهرستان وجود دارد و تنها اقامتگاه بومگردی نیز در ایام کرونا تعطیل شد.

زارعی با اشاره به اینکه فامنین ۸ بنا و ۹۳ اثر تاریخی دارد، تصریح کرد: روستای هدف گردشگری قلعه جوق، غار و دستکند قلعه جوق، برج خوش آباد، پل جهان آباد و امامزاده عین و غین از جمله جاذبه‌های تاریخی شهرستان است.   

انتهای پیام   

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023