جامعه شهری

زیرگذر متوسلیان-باغستان با حضور استاندار تهران به بهره برداری رسید

زیرگذر متوسلیان-باغستان با حضور استاندار تهران در منطقه ۲۱ به بهره‌برداری رسید.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، آیین بهره‌برداری از زیرگذر متوسلیان – باغستان (سه راه شهریار) در قالب نودونهمین پویش امید و افتخار عصر امروز با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، هادی حق‌بین معاون فنی عمرانی شهرداری تهران، عباس شعبانی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران و محمدرضا پوریافر شهردار منطقه ۲۱ برگزار شد.

پوریافر شهردار منطقه ۲۱ در ارتباط با احداث زیرگذر متوسلیان – باغستان (سه راه شهریار) گفت: آبان ماه سال ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی برای یکی از دغدغه‌ها و طرح‌های ناتمام منطقه تحت عنوان زیرگذر متوسلیان – باغستان از اولویت‌های مهم کاری منطقه قرار گرفت. پروژه‌ای که نزدیک به سه سال از احداث آن گذشته بود و پیشرفتی حدود ۶۰ درصدی داشت و با توجه به حجم بزرگ ترافیک متوسلیان تلاش‌های زیادی برای سرعت بخشیدن به کار و بهره‌برداری در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گرفت.

وی ادامه داد: تزریق به موقع منابع مالی و افزایش نظارت‌ها بر روند اجرای کار سبب شد تا بیش از ۴۰ درصد از فعالیت‌های احداث پروژه در سال ۱۴۰۲ رخ دهد و امروز شاهد افتتاح آن هستیم. افتتاحی که در مسیر آن معارض‌های بسیار از تیرهای برق فشار قوی گرفته تا لوله‌های آب و گاز و خطوط مخابرات و … کار را سخت و دشوار کرده بودند؛ اما امروز این پروژه به بهره‌برداری رسید تا گره ترافیک ۳ راه شهریار که سالها رانندگان خودروها و اهالی تهران، شهریار، باغستان و ملارد را آزار می‌داد، باز شود.

شهردار منطقه ۲۱ افزود: از اهمیت بالای این زیرگذر می‌توان به دسترسی به باغستان، شهریار و ملارد اشاره کرد که این موضوع اهمیت بسیاری را در بر دارد و این در حالیست که روزانه یک میلیون نفر از مسیرهای اشاره شده وارد شهر تهران می‌شوند و با تأکید شهردار تهران این پروژه جهت دسترسی شهرهای اقماری تهران در دستور کار قرار گرفت.

پوریافر همچنین به فاز دوم پروژه اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله دسترسی جنوب به غرب باغستان و اتوبان شهید متوسلیان امروز کلنگ‌زنی خواهد شد که کارگاه‌های مورد نیاز تأمین تجهیزات شده و ان‌شاءالله روگذر این پروژه نیز در کمترین زمان ممکن احداث و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: اتوبان شهید متوسلیان به شرق با معارضین چند ساله مانده است و ان‌شاءالله دسترسی به شهید لشگری در سال آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت و این پروژه سال آینده در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شهردار منطقه ۲۱ گفت: موضوع حمل و نقل عمومی در منطقه ۲۱ یکی از مواردی است که مورد تأکید شهرداری تهران بوده و در همین راستا خط ۱۱ مترو با ۳ ایستگاه در منطقه ۲۱ در دستور کار قرار دارد و خط ۱۰ نیز که در گذشته در منطقه ۲۱ پیش‌بینی نشده بود با پیگیری‌هایی که صورت گرفت در زمینی زیر خیابان شهید لشگری احداث خواهد شد.

پوریافر به ورود بی آر تی و همچنین تراموا از تهرانپارس و تهرانسر و وردآورد در منطقه ۲۱ اشاره کرد و افزود: مشاور موافقت‌های خود را برای این مد از حمل و نقل داده و ان‌شاءالله در منطقه ۲۱ اجرا خواهد شد.

وی همچنین به احداث ۱۳ مجموعه کامل ورزشی در منطقه اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که در منطقه با مشکلاتی روبرو بوده‌ایم کمبود آب جهت آبیاری فضای سبز بوده که در همین ارتباط دو تصفیه‌خانه جهت بازچرخانی و رفع مشکل آب در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه ۲۱ در ارتباط با ویژگی‌های فاز یک پروژه زیرگذر متوسلیان – باغستان تصریح کرد: دسترسی شرق به جنوب در تقاطع، میزان کاهش مسیر با اجرای فاز یک به طول ۱.۵ کیلومتر و حذف مسیر دوربرگردان غیرایمن از ویژگی‌های فاز یک پروژه خواهد بود.

پوریافر در ادامه گفت: مسیر شرق به جنوب برابر ۸ متر شامل دو خط عبور، مسیر جنوب به شرق برابر ۸ متر شامل دو خط عبور، مسیر غرب به جنوب برابر ۶ متر شامل یک خط عبور، از دیگر ویژگی‌های فاز یک پروژه محسوب می‌شود.

وی در پایان افزود: دسترسی جنوب به غرب در تقاطع فوق و کاهش مسیر با اجرای فاز ۲ به طول ۴.۵ کیلومتر از ویژگی‌های فاز ۲ پروژه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023