اجتماعی

ساخت ۱۳ مرکز درمانی در سه استان محروم کشور

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت تا به امروز ۱۶۰ مرکز درمانی و بهداشتی در مناطق محروم جامعه به بهره برداری رسانده و امسال هم ۱۳ مرکز درمانی دیگر را افتتاح می‌کند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت از ابتدای تاسیس خود تا به امروز ۱۶۰ بیمارستان، مراکز بهداشتی و درمانی شامل خانه بهداشت، مرکز جامع سلامت، آزمایشگاه، پایگاه اورژانس، مرکز تجهیزات پزشکی و پایگاه سلامت را در مناطق محروم و روستایی سه استان سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل بنیاد برکت اظهار کرد: بنیاد برکت برای ساخت و تکمیل ۱۷۳ بیمارستان و مرکز بهداشتی و درمانی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان جنوبی قرارداد دارد که تا به امروز ۱۶۰ بیمارستان و مرکز درمانی وبهداشتی به بهره‌برداری رسیده و ۱۳ مرکز دیگر هم در دست اجرا است.

وی ادامه داد: یکی از بخش‌های حوزه سلامت مربوط به بخش‌های سرطان و مراکز ناباوری است که با تجهیز بیمارستان هزار تخت خوابی حضرت مهدی (عج) شاهد توسعه چشم گیر جذب گردشگر خواهیم بود

ترکمانه بیان کرد: بیمارستان برکت یکی از مجهزترین و پیشرفته‌ترین مراکز درمانی در کشور به شمار می‌رود.

مدیرعامل بنیاد برکت اظهار کرد: همچنین ساخت و تکمیل ۲۰ بیمارستان با ظرفیت ۱۶۰۰ تخت خواب و همچنین ساخت بیمارستان برکت با ظرفیت هزار تخت خوابی انجام شد.

وی تصریح کرد: همچنین سال گذشته قرارداد ۲۸۰ مرکز بهداشت منعقد شده و تعداد مراکز تکمیل شده ۲۳۰ واحد بوده که شامل مرکز جامع سلامت، خانه و مرکز بهداشت، آزمایشگاه، پایگاه سلامت و اورژانس بوده است.

وی یادآور شد: مناطق روستایی تحت پوشش هم ۶۵۰ نقطه بوده است که امسال مناطق تحت پوشش خود را در حوزه درمانی و بهداشتی افزایش خواهد داد.
ترکمانه اظهار کرد: بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته، اجرای و تکمیل پروژه‌های بهداشتی و درمانی را در مناطق محروم و روستایی کشور دنبال می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، وی با اشاره به اینکه یکی از اصلی‌ترین وظایف بنیاد برکت توسعه مراکز بهداشتی و بیمارستان به ویژه در مناطق محروم جامعه است گفت: در این حوزه تاکنون اقدامات بسیار گسترده‌ای صورت گرفته است که نقش موثری در جذب گردشگر سلامت دارد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023