اجتماعی

ساخت ۷۷ هزار مترمربع خوابگاه دانشجویی برای دختران ایران

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام از ساخت ۷۷ هزار مترمربع خوابگاه دانشجویی دخترانه در مناطق محروم خبر داد.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، حمیدرضا علیان‌زادگان در جریان سفر به استان همدان و بازدید از روند ساخت خوابگاه دانشجویی بنیاد ۱۵ خرداد در دانشگاه بوعلی همدان با اعلام این خبر افزود: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با هدف توسعه عدالت در سطح مراکز آموزش عالی، ساخت ۱۵ خوابگاه دانشجویی دخترانه با ۳ هزار و ۳۷۶ تخت و در زیربنای ۷۷ هزار مترمربع را در قالب «طرح ملی خورشید» در مناطق محروم کشور در دست ساخت دارد که از این تعداد، ۱۰ خوابگاه به بهره‌برداری رسیده و پنج خوابگاه دیگر نیز در دست احداث است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار اولیه درنظر گرفته شده برای ساخت این ۱۵ خوابگاه، بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال است.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره‌ به ساخت خوابگاه دخترانه دانشگاه بوعلی همدان گفت: این خوابگاه‌ ۴ طبقه در دو بلوک مجزا و به همراه موتورخانه و اتاق تاسیسات به متراژ ۶ هزار و ۶۰۰ مترمربع در حال احداث است.

علیان‌زادگان تاکید کرد: جهت تسریع عملیات اجرایی، سازه طراحی شده با اسکلت فولادی بوده و تمامی آیین‌نامه‌های ساختمان‌های بااهمیت در طراحی، نظارت و اجرای آن رعایت شده است.

وی افزود: در همین راستا، مشاور طراح سازه و معماری از طرف معاونت توسعه دانشگاه بوعلی انتخاب و نقشه و برآورد از طرف دانشگاه ابلاغ شده است. همچنین مشاور و دستگاه نظارت از طرف بنیاد ۱۵ خرداد انتخاب و وظیفه نظارت مقیم و نظارت عالیه بر عهده مشاور حقوقی ناظر می‌باشد.
به گفته مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد، در حال حاضر خوابگاه دخترانه دانشگاه بوعلی همدان با تلفیق پیشرفت فیزیکی و مالی ۳۷ درصد پیشرفت داشته و شروع نماسازی و تاسیسات در اولویت اجرای آن قرار دارد.

علیان‌زادگان خاطرنشان کرد: زمان‌بندی پروژه بر اساس حجم عملیات حدود ۱۲ ماه در نظر گرفته شده که به دلیل بارش‌های فصل زمستان و برودت هوا، در حال حاضر تاخیر در روند اجرای آن مشهود است اما بر اساس برنامه‌های جبرانی ابلاغ شده و نیاز دانشگاه به بهره‌برداری از خوابگاه قبل از شروع سال تحصیلی جدید (مهرماه ۱۴۰۲) امید است این خوابگاه تا پایان شهریور امسال به بهره‌برداری برسد.

وی در تشریح امکانات و ویژگی‌های خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه بوعلی همدان اظهارکرد: در طراحی این مجموعه خوابگاهی علاوه بر فضاهای اختصاصی و استراحت دانشجویان‌، فضاهای عمومی از قبیل کتابخانه، سایت رایانه، مخزن کتاب، سالن همایش، غذاخوری و سلف سرویس، سالن تلویزیون، باشگاه بدنسازی و سایر موارد مورد نیاز در نظر گرفته شده است.

علیان‌زادگان تصریح کرد: بنیاد ۱۵ خرداد از سال ۱۳۹۵ با هدف توسعه و تعمیق عدالت آموزشی در نظام آموزش عالی کشور و فراهم آوردن فرصت‌ تحصیل در مناطق کم‌برخوردار کشور اقدام به ساخت خوابگاه برای دختران سرزمین در سراسر کشور کرده است.

گفتنی است، در جریان سفر مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد به همراه سرپرست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و هیات همراه به استان همدان بسته‌های «لبخند مادری» به والدین نوزادانی که با دریافت تسهیلات درمان ناباروری بنیاد ۱۵ خرداد متولد شده‌اند و دو خانواده‌ای که صاحب فرزندان سه‌قلو شده‌اند اهداء شد. ارزش تقریبی هر یک از تسهیلات تقدیمی به خانواده‌های دارای فرزند سه‌قلو مشتمل بر بسته‌های «لبخند مادری» شامل ۴۰ قلم ملزومات مورد نیاز کودک از بدو تولد تا دو سالگی، همچنین کارت هدیه به مادر و مصرف شش ماه پوشک کودک حدود ۳۳ میلیون تومان است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023