گردشگری و سفر

سرآشپز مشهور مالزی در آشپزخانه ایرانی

گروه مستندساز مالزیایی در ادامه سفرش به ایران، سراغ آشپزخانه یکی از هتل‌های پنج ستاره تهران رفت تا سرآشپز معروف مالزیایی روش پخت چند غذای ایرانی را به مردم کشورش معرفی کند.

به گزارش مجله خبری آبادی 118، مراسم آشپزی مشترک بین سرآشپز ایرانیِ یکی از هتل‌های تهران و “شف وان” سرآشپز معروف مالزی اجرا شد و انگیزه آن نشان دادن فرهنگ خوراک ایرانی در عین تعامل فرهنگی بین دو ملت، در قالب مستندی به مردم مالزی است که قرار شده در ماه رمضان از یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور پخش شود.

به تصویر کشیدن فرهنگ غذایی و روش تهیه خوراک ایرانی توسط این گروه مستندساز در ادامه تور آشناسازی آن‌ها با ایران که بیشتر متمرکز بر گردشگری خوراک و سوغات و صنایع دستی است، صورت گرفته است. روابط عمومی معاونت گردشگری اعلام کرد که تجربه آشپزی “شف وان” قرار است در شهرهای اصفهان و شیراز نیز ادامه داشته باشد.

سرآشپز مشهور مالزی در آشپزخانه ایرانی

تور آشناسازی ویژه گروه پنج نفره مستندساز مالزیایی از سوی دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی معاونت گردشگری برنامه‌ریزی شده است. این گروه از پنج‌شنبه چهارم اسفندماه وارد تهران شده‌اند و سفر آن‌ها قرار است تا ۱۹ اسفندماه ادامه داشته باشد.

این گروه مستندساز تاکنون برخی جاذبه‌های گردشگری ورزشی، تجاری، تاریخی و فرهنگی استان‌های تهران و البرز را دیده‌اند و بنا بر اعلام دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی مستند ساخته‌شده توسط این گروه در شبکه تلویزیونی “آسترو” مالزی و چند شبکه تلویزیونی دیگر از جنوب شرق آسیا در ماه رمضان پخش خواهد شد.

سرآشپز مشهور مالزی در آشپزخانه ایرانی

سرآشپز مشهور مالزی در آشپزخانه ایرانی

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023