گردشگری و سفر

سرعت قطار کرمانشاه افزایش می‌یابد

مجله خبری آبادی 118/کرمانشاه استاندار کرمانشاه از افزایش سرعت قطار کرمانشاه خبر داد. 

بهمن امیری مقدم، عصر امروز(دوم آبان) در مراسم افتتاح سیزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان، کرمانشاه را استانی زرخیز خواند و اظهار کرد: کرمانشاه از نظر علمی، هنری، تاریخی و فرهنگی استانی غنی است و تاریخ کهن آن حاکی از وجود مردمانی ارزشمند در آن است. 

وی افزود: علیرغم این ظرفیت ها و پیشینه کهن، در برخی از موضوعات توفیق چندانی نداشته ایم، بنابراین باید فعل “می توانیم” را دوباره در بین مردمِ قهرمان این استان نهادینه کرد. 

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: وقتی در استان ما آثار تاریخی ارزشمندی همچون بیستون، تاق بستان، آناهیتا و … وجود دارد، پس نشان می دهد که مردم ما؛ مردمی توانمند بوده اند و باید این قدرت و توان را از آنها به ارث ببریم، چراکه اگر دنباله رو گذشتگان خود نباشیم به آنها جفا کرده ایم. 

وی یکی از توانمندی های مردم کرمانشاه را خلق آثار بی نظیر در حوزه صنایع دستی خواند و اضافه کرد: از زمان های دور صنایع دستی در کرمانشاه جایگاه ویژه ای داشته، بگونه ای که در بازار سنتی ۲۰۰ ساله، راسته بازارهایی تحت عنوان مسگرها، صندوق سازها، زرگرها، آهنگرها و …بوده است، اما متاسفانه به مرور زمان بسیاری از آنها از بین رفته اند.

این مسئول بر لزوم بازگشت راسته بازارهای بازار سنتی کرمانشاه به کارکردهای گذشته خود تاکید کرد. 

استاندار کرمانشاه متذکرشد: در گذشته کسانی بوده اند که در در حق کرمانشاه خوب عمل نکرده اند، در این راستا ما به یک تحول نیاز داریم که گام اول را با انتخاب مدیری جوان و توانمند برای حوزه گردشگری و صنایع استان برداشتیم. 

وی از تلاش برای افزایش اعتبارات حوزه گردشگری و میراث فرهنگی استان در مرحله بعد خبر داد و افزود: در بحث صنایع دستی اعتبارات حدود هشت برابر افزایش پیدا کرده، به شکلی که در سال ۱۴۰۰ این اعتبارات ۲۵ میلیارد تومان بود که اکنون برای سال ۱۴۰۱ به ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است. 

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: همچنین در حوزه گردشگری هم رقم اعتبار مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران از ۱۰۰ میلیارد تومان به ۱۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. 

وی با بیان اینکه کارهای زیادی باید در حوزه گردشگری و صنایع دستی استان اتفاق بیفتد، گفت: میزان عقب ماندگی در استان به حدی است که هرچه کار می کنیم، مشکلات رفع نمی‌شود. 

امیری مقدم با بیان اینکه راه اندازی کارگاه های کوچک صنایع دستی در منازل در دستور کار قرار گرفته، گفت: در کمیته امداد امام(ره) حدود پنج میلیارد تومان جهت ایجاد مشاغل خانگی برای افراد تحت پوشش در نظر گرفته ایم که یکی از مهمترین این مشاغل صنایع دستی است.  

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش با تاکید براینکه پروژه های عمرانی نیمه کاره زیادی در استان وجود دارد که برای تکمیل آنها باید اقدام کنیم، گفت: همچنین هرگونه کلنگ زنی را در استان ممنوع کردم و معتقدم که کار باید شروع شود و رها نماند.

وی یادآورشد: برای نمونه جاده قزانچی به کامیاران حدود ۱۰ سال پیش شروع شده و طی این مدت تلفات زیادی داده، تا جایی که هر ماه بصورت میانگین حدود ۱۰ کشته در این جاده می دهیم و کسی هم پاسخگوی این تلفات نیست، بنابراین از اعتبارات سفر رییس جمهور به استان استفاده کردیم و اکنون پروژه زیربار رفته است.

استاندار کرمانشاه در بخش پایانی سخنان خود به برخی مشکلات زیرساختی کرمانشاه در حوزه حمل و نقل بویژه راه آهن و فرودگاه اشاره کرد و گفت: باتوجه به سرعت کُند قطار کرمانشاه؛ از هفته آینده سرعت قطار در کرمانشاه هم افرایش پیدا می کند. 

انتهای پیام 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آماده برای کشف ی سفر مجازی … ورزش با ساعت هوشمند عکاسی با طعم هدفون های 2023